Ufuk Beydemir kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
286
Ufuk Beydemir kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ufuk Beydemir Kimdir, biyografi sitemizde Ufuk Beydemir ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ufuk Beydemir kaç yaşında?, Ufuk Beydemir memleketi neresi, Ufuk Beydemir evi nerede, Ufuk Beydemir nereli, Ufuk Beydemir instagram, Ufuk Beydemir ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ufuk Beydemir Biyografi

Ufuk Beydemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ufuk Beydemir Antrenör, söz yazarı, besteci ve müzisyendir. 14 Nisan 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 29 yaşındadır. 2016 senesinde Ay Tenli Kadın şarkısı ile büyük bir çıkış yakaladı. 2018 senesinde GQ Yılın Erkekleri müsabakasında Yılın Kendini Gösteren Müzisyeni Ödülü’nde 3’üncü oldu. 2019 senesinde ise PowerTürk Müzik Ödülleri’nde En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüne layık görüldü.

Ufuk Beydemir yaşamı ve biyografisi

Ufuk Beydemir 14 Nisan 1992 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Elazığ’dır. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümünde sürdü. Ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Fakültesinde Antrenörlük Eğitimi aldı ve mezun oldu.

Tenis antrenörü olan Ufuk Beydemir kısa bir süre sonra müzik dünyası ile yolu kesişti. İlk etapta vokalistlik yaptı. Türk halk müziğine ve Türk ozanlarına bunun yanında Rock müziğe ilgi duymaya başladı. Cem Karaca hayranıdır.

En büyük çıkını 2016 senesinde 17 yaşında bestelediğiAy Tenli Kadın şarkısı ile büyük bir çıkış yaptı. Ardından müzikleri TV dizilerinde kullanılmaya başlandı. Dönemin popüler dizileri içinde bulunan Erkenci Kuş dizisinde   yayınlandı. Başarı grafiğini giünden güne yükselten Ufuk Beydemir 2018 senesinde GQ Türkiye GQ Yılın Erkekleri adlı yarışmada Yılın Kendini Gösteren Müzisyeni Ödülü için yarıştı ve 3’üncü oldu.  2018 senesinde ilk albümü Sevda Gibi müzik çalışmasına imza attı. 2019 senesinde PowerTürk Müzik Ödülleri’nde En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüne layık görüldü. Ayrıca Ay Tenli Kadın şarkısı  Spotify Türkiye En İyi 50 listesinde yer aldı. Dorock XL sahne alan müzisyenler içinde yer aldı.

Ufuk Beydemir boy kilo ve hangi burç?

Ufuk Beydemir boyu 1.84 cm kilosu 79 kg ve burcu Koç. Bekar olan müzisyenin saç rengi Kahverengi ve göz rengi ise Mavi.

Ufuk Beydemir sevgilisi?

Ufuk Beydemir sevgilisi 2021 senesinde Aşk 101 dizisiyle önü açılan İpek Filiz Yazıcı’dır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.