Tuya Naz Düzağaç kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
258
Tuya Naz Düzağaç kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Tuya Naz Düzağaç kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Tuya Naz Düzağaç kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Tuya Naz Düzağaç kimdir? kaç yaşında?, Tuya Naz Düzağaç kimdir? memleketi neresi, Tuya Naz Düzağaç kimdir? evi nerede, Tuya Naz Düzağaç kimdir? nereli, Tuya Naz Düzağaç kimdir? instagram, Tuya Naz Düzağaç kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Tuya Naz Düzağaç kimdir? Biyografi

Tuya Naz Düzağaç nereli? Kaç yaşında?

Tuya Naz Düzağaç kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Tuya Naz Düzağaç sevgilisi? Kimin kızı? Mesleği, ne iş yapar? Tuya ne demek? Hakkında araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Tuya Naz Düzağaç yaşamı ve biyografisi

Tuya Naz Düzağaç Türk şarkıcı söz yazarı, besteci ve aranjör Feridun Düzağaç’ın kızı olarak tanınmaktadır.

Tuya Naz Düzağaç kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

Tuya Naz Düzağaç 2 Kasım 1999 senesinde İstanbul’da dünyaya  geldi. Annesi Sevgi Güryay ve babası ise şarkı ve besteleri ile adından söz etiren başarılı sanatçı Feridun Düzağaç’tır. Tuya Naz Düzağaç’ın isminin bir hikayesi mevcuttur. 1994 senesinde dünyaevine giren Feridun Düzağaç Sevgi Güryay 1998 senesinde anne ve baba olacaklarının mutluluğunu sevincini yaşar. Anne Sevgi Güryay’ın gebelik aylarında okuduğu bir kitapta adı geçen kraliçenin adı Tuya’dır. Bu ismi benimseyen anne Sevgi Güryay kızlarının isminin Tuya olmasını ister. Baba Feridun Düzağaç ise ikinici isim olarak Naz adını verir.

Tuya Naz Düzağaç eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Özel Dr. Natuk Birkan ilköğretim okulundan mezun olduktan sonra Avusturya Sankt Georgs Koleji’nde eğitimini sürdürdü. Liseden mezun olduktan sonra üniversite yaşamına Londra, İngiltere’de İç Mimarlık üzerine sürdürdü. Bekar olan Tuya Naz Düzağaç boyu 1.66 cm kilosu 52 kg ve burcu Akrep.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.