Türkü Akbayram kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
450
Türkü Akbayram kimdir, nereli, kaç yaşında?

Türkü Akbayram Kimdir, biyografi sitemizde Türkü Akbayram ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Türkü Akbayram kaç yaşında?, Türkü Akbayram memleketi neresi, Türkü Akbayram evi nerede, Türkü Akbayram nereli, Türkü Akbayram instagram, Türkü Akbayram ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Türkü Akbayram Biyografi

Türkü Akbayram kimdir, kaç yaşında, kimin kızı, kiminle evlendi, evli mi, eşi kim, boşandı ve ayrıldı mı, boyu, kilosu ve burcu, doğum tarihi? Edip Akbayram’ın kızı Türkü Akbayram kim? Türkü Akbayram eşi Serdar Çınar ne iş yapıyor? Türkü Akbayram akademisyen mi, mesleği, hangi okul üniversite mezunu, hangi dizilerde oynadı, annesi kim? Türkü Akbayram yaşamı, boy kilo yaş, vikipedi ve biyografi detayları.

Türkü Akbayram 21 Kasım 1985 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi Ayten Akbayram ve babası sanatçı-müzisyen Edip Akbayram’dır. Edip Akbayram’ın kızı Türkü Akbayram aslen Gazianteplidir. 2021 yılı saygınlığı ile 35 yaşında olan müzisyen babasının yolunda ilerlemeye karar verdi.

Türkü Akbayram kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, eşi

Türkü Akbayram eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra üniversite öğrenimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümünde sürdü ve mezun oldu. Müzikle iç içe büyüyen Türkü Akbayram profesyonel müzik kariyerine babası Edip Akbayram’a vokalistlik yaparak adım attı.

İlk müzik çalışmasını 2018 senesinde Hiçbiri isimli müzik çalışması ile başlattı. Ardından 2019 senesinde Yiğidim Aslanım şarkısını seslendirdi. 2020 senesinde Sarı Gelin, Mavi Liman ve Boşu Boşuna şarkıları ile büyük çıkış yakalayan Türkü Akbayram 2021 senesinde  Dido ve Nefesim Nefesine şarkıları ile popüler müzisyenler içinde yer aldı.

Türkü Akbayram özel yaşamında 2013 senesinde Serdar Çınar ile Kandilli’deki Adile Sultan Sarayı’nda nikah masasına oturdu. Çiftin bu evliliklerinden 2019 senesinde Lavin adını verdikleri bir kız çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Edip Akbayram’ın kızı Türkü Akbayram 2021 senesinde Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programına katılması ile gündeme geldi.  Türkü Akbayram boyu 1.68 cm kilosu 60 kg ve burcu Akrep.

Türkü Akbayram şarkıları

  • 2021 Nefesim Nefesine
  • 2021 Dido
  • 2020 Boşu Boşuna
  • 2020 Mavi Liman
  • 2020 Sarı Gelin
  • 2019 Yiğidim Aslanım
  • 2018 Hiçbiri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.