Turgay Tanülkü Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
202
Turgay Tanülkü Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Turgay Tanülkü Kimdir?, biyografi sitemizde Turgay Tanülkü Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Turgay Tanülkü Kimdir? kaç yaşında?, Turgay Tanülkü Kimdir? memleketi neresi, Turgay Tanülkü Kimdir? evi nerede, Turgay Tanülkü Kimdir? nereli, Turgay Tanülkü Kimdir? instagram, Turgay Tanülkü Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Turgay Tanülkü Kimdir? Biyografi

Turgay Tanülkü (Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Şahin Ağa) Kimdir?

Turgay Tanülkü kimdir? Turgay Tanülkü nereli? Turgay Tanülkü hangi partili?Turgay Tanülkü MHP’li mi? Yoksa Turgay Tanülkü solcu mu? Turgay Tanülkü yaşamı ve Turgay Tanülkü eşi, Turgay Tanülkü kiminle evli? Gelin bu sorularımıza yanıt arayalım.

18 Temmuz 1953 senesinde Uşak’ta doğan usta oyuncu Turgay Tanülkü 1976 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünden mezun oldu. Oyunculuk kariyerinin zirvesinden ziyade gerçek yaşam öyküsü Oscar ödüllerine taş çıkaracak biçimde gerçekleşmiştir. 23 çocuğa, ağabeyilik, babalık yapan Turgay Tanülkü kim?

1970 senesinde 18 yaşındayken, siyasi görüşleri nedeni ile Ulucanlar Cezaevine atılan sanatçı seneler sonra suçu olmadığı gerekçesi ile serbest kalır. Üstelik tiyatro eğitimini de gardiyanların gölgesinde bitirir. Kendi içinde bir film olabilecek nitelikte hayata sahip olan Turgay Tanülkü biyografisi sizlerle.

Turgay Tanülkü Kimdir? (Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Şahin Ağa) Nereli? Kaç Yaşında?

1953 doğumlu usta oyuncu Turgay Tanülkü 1976 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü’nden mezun olmuştur.

“Tiyatro ile cezaevinde iken diğer mahkumları güldürebilmek için tanışmış ve cezaevinde fıkralar anlatmış, tiyatro oyunları sergilemiştir. Bu zamanda çok fazla işkenceyede maruz kalan Turgay Tanülkü cezaevinden çıktıktan sonra bir gün mutlaka tekrar cezaevine döneceğini belirtmiş ve o günden sonra sürekli olarak cezaevi mahkumlarını ziyaret ederek tiyatro oyunları ile kader mahkumlarının bir nebze olsa yüzünü güldürmeyi kendisine şark koşmuştur.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.