Tuna Akşen (PintiPanda) kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
149
Tuna Akşen (PintiPanda) kimdir, nereli, kaç yaşında?

Tuna Akşen (PintiPanda) Kimdir, biyografi sitemizde Tuna Akşen (PintiPanda) ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Tuna Akşen (PintiPanda) kaç yaşında?, Tuna Akşen (PintiPanda) memleketi neresi, Tuna Akşen (PintiPanda) evi nerede, Tuna Akşen (PintiPanda) nereli, Tuna Akşen (PintiPanda) instagram, Tuna Akşen (PintiPanda) ile alakalı her detay yazımızda..

Tuna Akşen (PintiPanda) Biyografi

Streamer, YouTuber ve Twitch yayıncısı Tuna Akşen Pintipanda kaç yaşında, eşi? Tuna Akşen kaç yaşında, eşi, karısı, vikipedi, nerede yaşıyor? Sosyal medya fenomeni Tuna Akşen Pintipanda ile ilgili en fazla araştırılan sorguların yanıtlarını araştırmaya koyulduk.

Tuna Akşen PintiPanda kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu, eşi

Tam adı ile Afşar Tuna Akşen 5 Mayıs 1986 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Ankara’dır. Eğitim yaşamına Ankara’da başladı. Liseden sonra üniversite eğitim hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde sürdü. Üniversiteden mezun olduktan sonra yaşamını İstanbul’da sürdürmeye başladı. Meslek olarak diplomat olmak isteyen Tuna Akşen yüksek tahsilini bitirdiktan sonra mezun olduğu alanda iş bulamadı. Bu durum karşısında içinde büyümeyen çocukluğunun hislerini de arkasına alarak oyun dünyasına daldı. Çocukluk senelerında ilgi duyduğu oyunlar büyüdükten sonra da bu ilgi hiç bitmedi. Tuna Akşen Pintipanda 10 yaşından beri oyun oynamaktadır. Çeşitli sektörlerde çalışan Tuna Akşen sektöründe tamamen tutunamamaya başladı. Oynadığı popüler oyunlar içinde Sanitarium, Monkey Island serisi, Half-Life, Witcher serisi, Deus Ex serisi yer alıyor.

Tuna Akşen Pintipanda eşi

Tuna Akşen Pintipanda eşi?

Özel yaşamında Tuna Akşen, Merve Mine Çalışır (Mmcdiyorki) ile nikah masasına oturmuştur. Türkiye’de içerik üreticisi olarak onu diğer bireylerden ayıran özelliği ise içten ve içten olması. Pintipanda şimdilerde Twitch’te yayın yapmamaktadır. Youtube ve Facebook’ta tam zamanlı yayıncıdır. Çayı çok seven genç youtuber fenomen, çayı enerji kaynağı olarak görmektedir. 2011 senesinden beri PintiPanda lakabıyla oyunu oynamakta ve bunu takipçileri ile paylaşmaktadır. PintiPanda 10 Eylül 2011 tarihinden bu yana içerik üreticisidir. Ayrıca PintiPanda lakabı ise Ekşi Sözlükte yazar oluğunda ortaya çıkmıştır. Babası memur ve bunun yanı sıra kedileri çok sevmektedir. Hayvanlardan Pandayı sevmekte ama ayıları çok sevmemektedir. Fenerbahçe takımını tutan genç fenomen tarih içerikli filmleri sevmekte ve yabancı dil olarak İngilizceyi oyunlardan öğrenmiştir.  Türkiye ve dünya çapında milyonlarca takipçisi bulunan Tuna Akşen Pintipanda bu başarılı macerasıni hala sürdürmektedir. Evliliğinden doğan halen bir çocuğu bilgisi bulunmaktadır.

Tuna Akşen yaşamını eşi Merve Mine Çalışır ile Eskişehir’de sürdürmektedir.  Tuna Akşen boyu 1.73 cm kilosu 78 kg burcu Boğa. Tuna Akşen kahverengi gözlüdür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.