Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
380
Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Biyografi, bölümünde Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tuluhan Tekelioğlu

Tuluhan Tekelioğlu Gülkan, 5 Mart 1970 senesinde Fransa’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü bitirmiştir. Prof.Dr.Yavuz Tekelioğlu’nun kızıdır. Tuluhan Tekelioğlu Paris Sipa Press’te gazetecilik yaşamına başladı.

Tuluhan Tekelioğlu, Hürriyet gazetesinde çalıştığı sırada Kenya’daki Kakuma Mülteci Kampı’nda BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) yararına gönüllü hizmet etti ve edindiği tecrübeleri yazı dizisi olarak gazetesinde paylaşımı yaptı.


2001’de Cine5’te Başka Yerde Yok, 2001-2003 senelerı içinde Habertürk TV’de Tatlı Sert, TGRT kanalında ”Tuluhan’la Her Sabah” programlarını hazırlayıp sundu. 2005-2006 senelerı içinde Kanal D sabah haberlerini hazırlayıp sundu. Kanal 1 televizyonu için Güzel 1 Gün adlı sabah haber kuşağını sundu.

2009’da TRT 2’de Boğaziçi’nden programını sunan Tuluhan Tekelioğlu, Sabah gazetesinde 2007 senesinde başladığı Her Şeye Rağmen İkimiz adlı röportajlarına halen sürdürmektedir. Cumartesi günleri Sabah Gazetesi’nde Her Şeye Rağmen İkimiz başlığı altında, genelde evli çiftlerle röportajları yayınlanmaktadır.


Tuluhan Tekelioğlu Kitapları

50’sinde Erkek
40’ında 40 Kadın
Her Şeye Rağmen İkimiz

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.