Tuğçe Sarıkaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
612
Tuğçe Sarıkaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Tuğçe Sarıkaya kimdir?, biyografi sitemizde Tuğçe Sarıkaya kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Tuğçe Sarıkaya kimdir? kaç yaşında?, Tuğçe Sarıkaya kimdir? memleketi neresi, Tuğçe Sarıkaya kimdir? evi nerede, Tuğçe Sarıkaya kimdir? nereli, Tuğçe Sarıkaya kimdir? instagram, Tuğçe Sarıkaya kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Tuğçe Sarıkaya kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Tuğçe Dila Sarıkaya
Doğum tarihi: 6 Ağustos 1988
Doğum yeri: Ardahan
Boy: 1.79 cm
Kilo: 54 kg
Burcu: Aslan
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Güven Dağıtsan ile)
Meslek:  Model Manken, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Tuğçe Sarıkaya nereli? Kaç yaşında?

Tuğçe Sarıkaya kim, kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Tuğçe Sarıkaya sevgilisi? Ebru Polat Tuğçe Sarıkaya kardeş mi? Ebru Polat’ın kız kardeşi Tuğçe Sarıkaya ne iş yapıyor? Tuğçe Sarıkaya yaprak dökümü? Tuğçe Sarıkaya evli mi, kiminle evlendi? Hakkında araştırılanler kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Tuğçe Sarıkaya yaşamı ve biyografisi

Tuğçe Sarıkaya Türk model, oyuncu ve mankendir. Şarkıcı Ebru Polat’ın kız kardeşidir. Aynı zamanda Best Model Of Turkey 2009 birincisi ve Best Model Of World üçüncüsüdür.

Ebru Polat Tuğçe Sarıkaya kardeş mi

Tuğçe Sarıkaya 6 Ağustos 1988 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Esasen İzmir’lidir. Ablası sanatçı Ebru Polat’tır. Eğitim yaşamına İzmir’de başlayan genç model ve manken Tuğçe Sarıkaya liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi ve sonrasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde sürdürdü. Tuğçe Sarıkaya 2009 senesinde Best Model Of Turkey 2009 birincisi ve sonrasında Best Model Of World üçüncüsü oldu. Bu zamandan sonra Aylan Algan, Celal Kadri Kınoğlu ve Turgay Tanülkü’den oyunculuk dersleri aldı. Aynı zamanlarda spikerlik ve diksiyon dersleride aldı.

Tuğçe Sarıkaya kameraların karşısına ilk kez 2009 senesinde “Yaprak Dökümü” dizisinde “Sibel” rolü ile adım attı.  Ardından ablası Ebru Polat’ın “Çetin Ceviz” ve “Çığ Gibi” şarkılarının video kliplerinde rol aldı. Bu zamandan sonra “Uçurum, Şipşak Anadolu, Senden Önce, Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu, Kalbimdeki Yabancı” gibi projelerde rol aldı. 2018 senesinde “Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz” tiyatro oyununda sahne aldı.

Tuğçe Sarıkaya evli mi sevgilisi

Rusça, Almanca, İngilizce ve Farsça bilmen Tuğçe Sarıkaya işadamı Güven Dağıtsan ile 2019 senesinde nikah masasına oturdu. Tuğçe Sarıkaya Güven Dağıtsan ile Fas’ın başkenti Rabat’ta evlendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.