Tuğba Özerk Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
161
Tuğba Özerk Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Tuğba Özerk Kimdir? Biyografisi, bölümünde Tuğba Özerk Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Tuğba Özerk Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Tuğba Özerk Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tuğba Özerk

Tuğba Özerk, 4 Haziran 1980 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Melih Özakat İlkokulu’na, Özel Çakabey Lisesi’nde ortaokula ve konservatuarda liseye gitti. 7 yaşında okul yaşamına başlamasıyla TRT ve İzmir Devlet Konservatuarı’nın çocuk korolarında müzik eğitim hayatına başlaması aynı zamana denk gelir.

İlk geri vokal deneyimini 12 yaşında Sezen Aksu’yla birlikte 1992 senesinde gerçekleştirdi. Sezen Aksu’nun yanında solo ve vokal çalışmaları devam ederken okul yaşamı İzmir’de sürdürmekteydi.

Tuğba Özerk, İlk TV programına yine Sezen Aksu’yla 1992 senesinde TRT’de çıktı. Geri vokal çalışmalarının bunun yanında bu programda solo bir şarkı da seslendirmesi kamuoyunda büyük ilgi gördü. Büyük yetenek olarak lanse edilen Tuğba Özerk’in sahne ve müzik yaşamı tam anlamıyla böyle başladı denilebilir. Okul yaşamı bittikten sonra İstanbul’a taşınan sanatçı aralarında Ege, Deniz Seki gibi isimler bulunan sanatçılara geri vokal yaptı. Daha sonra solo sahne çalışmalarına başlayan Özerk, 2002 senesinin Aralık ayında “Dün Gibi” adlı ilk solo albümünü çıkardı.

‘Aşk yarası’ adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başlarında yer aldı. Albümle birlikte oyunculuk yönünü gösterebilme fırsatı yakalayan sanatçı, ATV’nin uzun süredir yayın yapmış olduğu dizisi “Böyle mi olacaktı”da bir sene kadar rol aldı. İlk albümünde bir tane bestesi olan Özerk üç senelik boşlukta bir çok besteye de imza attı.6 Temmuz 2005 tarihinde ‘Lo Lo Lo’ adlı ikinci solo albümünü çıkardı.’Lo Lo Lo’ adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başı oldu. İkinci albümünde bir tane bestesi olan iki senelik boşlukta birden çok besteye de imza attı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.