Tolga Çevik ve Hayatı

30.09.2021
143
Tolga Çevik ve Hayatı

Tolga Çevik ve Hayatı, biyografi bölümünde Tolga Çevik ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Tolga Çevik ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Tolga Çevik ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tolga Çevik ve Hayatı

Tolga Çevik kimdir?  Tolga Çevik, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Komedi Dükkanı, Avrupa Yakası, Organize İşler ve Vizontele gibi daha birden fazla yapıtta yer almıştır. Tolga Çevik bunun yanı sıra da Beşiktaş Kültür Merkezi yani BKM üyesidir. Ünlü oyuncunun olduğu birden fazla yapıtta Yılmaz Erdoğan da bulunmaktadır. Tolga Çevik ve Yılmaz Erdoğan ikilisinin muhteşem oyunculukları Türk halkı aracılığıyla beğeni yağmuruna tutulmaktadır.

Ünlü oyuncu kendisini geliştirmek adına birbirinden önemli projelerde bulunmuş ve başarı merdivenlerini hızla çıkmıştır. Başarısına başarı katan Tolga Çevik yediden yetmişe herkesin sevgisini elde etmiştir. Başarısıyla gündemde olan ünlü oyuncu ile ilgili araştırılan birden fazla konu bulunmaktadır. Merak uyandıran konuların tamamını ele alarak ünlü oyuncuyu tanıma fırsatını paylaşmak istedik.

Tolga Çevik nerelidir? Ünlü oyuncu Mersinli olmasına karşın İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tolga Çevik kaç yaşındadır? 1974 senesinin Mayıs ayında dünyaya gözlerini açan Tolga Çevik şimdilerde edindiği üstün başarısıyla Türk televizyonlarının en fazla bi hayli beğeni alan isimleri içindedır. 12 Mayıs doğumlu olan Tolga Çelik eğitim yaşamında da başarısını ortaya koymuştur. Ünlü oyuncu ilkokulu Bahriye İlkokulu’nda okumuştur. İlkokulu bitiren ünlü oyuncu ortaokul ve lise eğitim hayatına Özel Doğuş Lisesi’nde devam etmiştir.

Ortaokuldan ve lise çağlarında ilk defa tiyatroyla tanışan ünlü oyuncu bazı girişimlerde ve çalışmalarda bulunmayı ihmal etmemiştir. Çocukluktan gelen bir hayal ve kabiliyetin eseri olarak günümüzün en ileri gelen ve saygın oyuncuları içinde bulunan Tolga Çevik başarısıyla ün kazanmaktadır. Tolga Çevik lise çağında liseler arası yarışmalara katılmıştır. Liseler arası yapılan yarışmalarda birinciliği elden bırakmamıştır.  Ödül kazandıkça bu alana ilgisi de git gide artan Tolga Çevik bazı hedefler belirlemiştir. Ünlü oyuncu üniversite yaşamını bu alanda tamamlamaya karar vermiştir. Tolga Çevik, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanarak Yeditepe Oyuncuları isimli tiyatroda yer almıştır.

Tolga Çevik’in Kariyeri

Tiyatro Atölyesi kurslarına katılan ve bu kurslarda son derece önemli tiyatroculardan eğitim alan Tolga Çevik, kendisini geliştirmeyi başarmıştır. Daha sonra ise Cephede Piknik, Oyuncular da Sever gibi çeşitli tiyatrolarda oynamıştır. Kendisini daha da iyi noktalara taşımak isteyen ünlü oyuncu, Central Missouri State University’de eğitim hayatına devam etmek için ABD’ye gitmiştir.

1996 senesinde tekrar Türkiye’ye dönen Tolga Çevik, ustasına vefa borcunu ödemek için bir süre Yeditepe Oyuncularında oynamıştır.  Daha sonra BKM kadrosuna katılarak Bana Bir Şeyhler Oluyor isimli oyunda yer almıştır. Daha sonra ise Yılmaz Erdoğan yönetmenliğinde Vizontele Tuuba, Vizontele, Organize İşler filmlerinde oynamıştır.

2006 ve 2008 senelerı içinde senaristliğini Gülse Birsel’in yapmış olduğu Avrupa Yakası isimli sitcom programında oynamıştır. Programda Sacit Kral kişiliğini canlandıran ünlü oyuncu, 2007 senesinde ise bambaşka projelerde yer almıştır. Tolga Çevik dur durak bilmeksizin kendisini daha da ilerletmeye adadığı yaşamıyla başarıdan başarıya koşarak bugünlere gelmiştir.

Doğaçlamada Tolga Çevik

Tolga Çevik 2007 senesinden bu yana doğaçlama biçimde oynanan skeçlerde yer almıştır. Bu skeçlerden birisi de Komedi Dükkanı isimli komedi programıdır.  Ünlü oyuncu bu programın başrolünde yer almıştır. 2013 senesinde ise Arkadaşım Hoş geldin isimli oyununa devam eden Tolga Çevik, 2015 senesinde final yapmıştır. Daha sonra ise Müjdat Ne’aptın adlı programda yer aldı ve 2016 senesinde final gerçekleştirdi.

Komedyen Cem Yılmaz’ın kardeşi Özge Yılmaz ile 2004 senesinde evlenen Tolga Çevik iki çocuk sahibi oldu. Çocuklarından birisi Tuna, diğeri ise Tan’dır. Bir kız, bir erkek çocuk babası olan ünlü oyuncu başarılarına ara vermeden sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.