Tijen Karaş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
990
Tijen Karaş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Tijen Karaş kimdir?, biyografi sitemizde Tijen Karaş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Tijen Karaş kimdir? kaç yaşında?, Tijen Karaş kimdir? memleketi neresi, Tijen Karaş kimdir? evi nerede, Tijen Karaş kimdir? nereli, Tijen Karaş kimdir? instagram, Tijen Karaş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Tijen Karaş kimdir? Biyografi

Gerçek adı:  Tijen Karaş
Doğum tarihi:   28/01/1975 (44 yaşında)
Doğum yeri:  Ankara
Boyu: 1.65 cm
Kilo: 63 kg
Burcu: Kova
Eğitim durumu: Üniversite, Lisans
Medeni hali: Bekar 
Meslek: Sunucu, Spiker, Eğitmen
İnstagram hesabı için tıklayın.

Tijen Karaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

TRT sunucu ve spikeri Tijen Karaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Tijen Karaş şu an ne yapıyor? Kovuldu mu? Esasen Çerkez mi? Kızı Damla kim? Tijen Karaş eşi kimdir? Ne zaman evlendi? Hangi kanallarda çalıştı ve hangi programları sundu? Kim kimdir bölümümüzde Tijen Karaş yaşamı ve biyografisi ile ilgili bilgiler sunacağız.

Tijen Karaş yaşamı ve biyografisi

Sunucu ve spiker Tijen Karaş, 28 Ocak 1975 yılına Ankara, Yenimahalle’de 3 çocuklu bir ailenin ortanca kızı olarak dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına başkent Ankara’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü kazandı ve bu alandan mezun oldu. Medya ve televizyonculuk kariyeri halen üniversite yılarında başladı. İlk durağı ise TRT oldu. Güzel ve kabiliyetli sunucu TRT Avrasya kanalında özel bir programla ekranlara merhaba dedi. Daha sonra Türk Haberler Ajansı’nda ‘Sanat ve Politika’ adlı programla kariyerini sürdürdi. 1995 senesinde MMC TV müzik kanalında ve ardından C TV ekranlarında o kanalda kültür sanat programı olan “Günce’ adlı programı sundu. 1998 senelerında Uğur Dündar ile yollarının kesişmesi ile Kanal D ekranlarına transfer olarak burada hafta sonu haberlerini sunmaya başladı. Bu zamandan sonra TRT ekranlarına yeninden transfer oldu. Özel yaşamında evli olan Tijen Karaş’ın 2001 senesinde doğan Damla isminde bir kızı mevcuttur. Televizyonculuk kariyeri boyuncu onlarca program ve binlerce haber sundu. Lakin hiçbirisi 15 Temmuz 2016 gecesinde kendisine zorla okutulan “Yurtta Sulh Konseyi’nin darbe bildirisi kadar yaşamına derin izler bırakmadı.”  Tijen Karaş şimdilerde televizyonculuk ve araştırma geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Özel dersler vermeye sürdürmektedir. Tijen Karaş, 15 Temmuz sonrasında hastalık geçirmişti. Kalbinde tümör bulunan Tijen Karaş, tedavi sürecini atlatarak 06 Ocak 2020 tarihinde yeniden ekranlara geri döndü.

Tijen Karaş sunduğu programlar

 • Mehmetçikle El Ele
 • Bayram Özel
 • Sayısal Gece
 • Müzik Koridoru
 • Gençlik ve Yaşam

Tijen Karaş hangi kanallarda çalıştı?

 • TRT Haber
 • TRT Habervizyon
 • Kanal D
 • MMC TV ve C TV – Günce
 • Türk Haberler Ajansı – Sanat ve Politika
 • TRT Avrasya
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.