Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı?, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
505
Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı?, nereli, kaç yaşında?

Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı?, biyografi sitemizde Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? kaç yaşında?, Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? memleketi neresi, Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? evi nerede, Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? nereli, Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? instagram, Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? ile alakalı her detay yazımızda..

Tevfik Yener Eşleri kim? Kaç evlilik yaptı? Biyografi

Tevfik Yener kim? Tevfik Yener eşleri kimdir? Kaç evlilik yaptı? Tevfik Yener sevgilileri kimler? Tevfik Yener hangi ünlü isimlerle aşk yaşamı yaşadı? Tevfik Yener çocuğu var mı? Gazeteci kimliği, yazıları, anıları ve eserleri ile belki de senelerdır hiç bu kadar konuşulmamıştı. Tevfik Yener Hale Soygazi, Murat Şar ve Mehmet Yüzüak dörtlemesi içinde gelip giden isim oldu. Tabi Tevfik Yener’in yaşamı, biyografisi de merak konusu oldu. Bilhassa de 1972 Saklambaç gazetesi güzeli Hale Soygazi ile olan aşk yaşamı nedeni ile odak isim olmuştu. Gazeteci Tevfik Yener ve Neşe Karaböcek’in 44 yaşındaki oğlu Hasan Ali Yener yaşamını yitirdi. Kanser nasıl tedavi edileceği gören Hasan Ali Yener önceki gün yaşamını yitirdi. Peki, Tevfik Yener kimdir? Tevfik Yener kaç yaşında ve aslen nereli? İşte Tevfik Yener Biyografisi tüm yönleri ile haberimizin detay kısmında.

Murat Şar haftalardır annesini ve babasını arıyor. Üstelik bu arayış sıradan bir vatandaşın ismini zikretmiyor. Türkiye’nin en önemli isimleri, Yeşilçam sinemasının en usta ve uç kadın sanatçılarının ismi geçiyor.  Kimler yok ki; Hale Soygazi, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Müjde Ar ve daha sayamadığımı birden fazla isim var. Durumlar bu şekilde idrak edince kilit isim Hale Soygazi olunca ve Hale Soygazi’nin 1972 senesinde yaşamına giren sevgilileri söz konusu olunca Tevfik Yener’de bu pastadan payına düşeni alıyor. Tevfik Yener Hale Soygazi isimleri çok yan yanan getirildi. Hatta bu hususta sinemacı Arif Keskiner anılarında Tevfik Yener Hale Soygazi aşkını doğrulayan nitelikte anılar kaleme almış. Bu dönemin tanıkları içinde Mevtun Olgaç ve Nail Yurdakul’da yer alıyor. Bu anılarda Tevfik Yener Hale Soygazi ile aşk yaşadığı flört ettiği açıkça yazmaktadır. Dönemin Tevfik Yener anıları bu durumu doğrulamaktadır.

Tevfik Yener eşleri ve sevgilileri kimler? Tevfik Yener Kimdir?

Tevfik Yener biyografisine incelediğimizde 10 Kasım 1938 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gece yaşamı gece kulüpleri, 1950’li senelerda çalgılar eşliğinde şarkıcı Tevfik Yener ile tanışıyoruz. Sanata düşkünlüğü onu resim yapmaya yöneltti. Bir dönem ressamlık yapmaya başladı. 1972 yılı onun çıkış noktası oldu. Dönemin gazete artistleri yarışmalarının fikir dehası oldu. 1970’li senelerda Saklambaç gazetesi güzelleri ve artistleri hiçbir koşul aranmaksızın fotoromanlarda ve Yeşilçam sinema filmlerinde başrol oynuyorlardı. Tevfik Yener 1972 senesinde Hale Soygazi ile sevgili oldu. Aşkları bir süre sürdü. İlişkileri platonik gibi dile getirilse de 6 aylık bir dönem Hale Soygazi ile flört ettiği bilinmektedir. Tevfik Yener’in yaşamında bulunan kadınlar içinde iki önemli ve özel isim bulunmaktadır. Bu isimlerden biri Hale Soygazi diğeri ise şarkıcı Neşe Karaböcek’tir. Neşe Karaböcek 2014 senesinde yaptığı röportajda Tevfik Yener ile alakalı şu kelimeleri dile getirmektedir.

Tevfik Yener eşi Neşe Karböcek’tir. Tevfik Yener Hasan Yener isminde bir oğlu mevcuttur. Tevfik Yener kitapları ile de büyük bir hedef kitlesine sahiptir. Tevfik Yener gazeteci olarak 40 yılın üzerinde çalıştı ve bağımsız bir gazeteci yazar olarak çalışmalarına sürdürmektedir. Tevfik Yener Neşe Karaböcek evliliği senelerdır devam eden örnek bir evlilik. Tevfik Yener Alper Alpsakarya ile de ilişkileri iyi.

Soru: Eşiniz gazeteci Tevfik Yener’le kaç yıllık evlisiniz?

Neşe Karaböcek: 1974’te evlendik. 37 sene oldu, 40’ı tamamlayacağız. Çok iyi anlaşıyoruz. Eşiniz artık bir yerden sonra hem kardeşiniz, hem ağabeyiniz, hem babanız oluyor. İlk baştaki devreleri atlattıktan sonra siz bir bütün oluyorsunuz. Artık ben münakaşa yapmam.

Tevfik Yener gazetecilik, yayın yönetmenliği ve genel yayın yönetmenliğinin bunun yanında televizyon programları, kitaplar, ansiklopediler, köşe yazarlığı yapmıştır. Tevfik Yener 1975 senesinde şarkıcı Neşe Karaböcek ile evlendi.  1991 senesinde Neşe Karaböcek ile evlenen Tevfik Yener 1 oğlu bulunmaktadır. Adı Hasan Yener’dir. Bu tarihten bu yana New York’ta yaşamaya başlamıştır. Tevfik Yener yazıları, eserleri ve kitapları ile rutin yaşamına sürdürmektedir. Hakkında söylenen Tevfik Yener Hale Soygazi ilişkisi ile ilgili hiçbir yorum yapmamıştır.

Neşe Karaböcek için affedilmeyen olay!

“Neşe Karaböcek ilk evliliğini Elenor Plak’ın kurucususu, yapımcı ve müzisyen Atilla Alpsakarya ile yaptı. Bu evlilikten Alper adını verdiği bir oğlu dünyaya gözlerini açtı. Atilla Alpsakarya’nın 1974′ te Neşe Karaböcek’ten ayrılıp (12 Eylül 1975) baldızı Gülden Karaböcek’le evlenmesi uzun süre magazin basınını meşgul etti. Bu evlilik yüzünden Neşe ve Gülden Karaböcek kardeşlerin arası açıldı.”

Tevfik Yener Kitapları

Birinci Dünya Savaşı ve Osmanlı İmparatorluğu

7 Akbaba Kıyametin Habercileri

İstanbul, Aşk, Ekmek, Hayal

Türk olmak

Tevfik Yener Sosyal Medya hesapları

Tevfik Yener Twitter hesabı: https://twitter.com/tevfik_yener

Tevfik Yener instagram hesabı:

Tevfik Yener Facebook hesabı:

Tevfik Yener Fotoğrafları gençliği

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.