Tevfik Göksu kimdir, Tevfik Göksu kaç yaşında?

05.11.2021
61
Tevfik Göksu kimdir, Tevfik Göksu kaç yaşında?

Tevfik Göksu kimdir, biyografi bölümünde Tevfik Göksu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Tevfik Göksu kaç yaşında?, Tevfik Göksu memleketi neresi, Tevfik Göksu facebook, Tevfik Göksu nereli, Tevfik Göksu instagram, Tevfik Göksu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Tevfik Göksu kimdir? başlığımızın detayları..

Tevfik Göksu Kimdir – Tevfik Göksu Biyografi

Mehmet Tevfik Göksu, 1966 Gölbaşı Adıyaman’da dünyaya gözlerini açtı. ilköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 senelerı içinde İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 senesinde mezun oldu. 1991-1994 senelerı içinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını bitirdi.Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmasını Siyaset Sosyolojisi üzerine bitirdi.

Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının bunun yanında, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli olarak ilerleten Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi aracılığıyla Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Göksu, hemen hemen yüzde 32 arttırarak bir önceki seçime göre oylarını da en fazla artıran İlçe Belediye Başkanı oldu.

İngilizce ve Arapça bilen Mehmet Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babası Mehmet Tevfik Göksu, 2019 Mart  yapılan yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Esenler Belediye Başkanı oldu..

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.