Taygun Sungar Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
143
Taygun Sungar Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Taygun Sungar Kimdir?, biyografi bölümümüzde Taygun Sungar Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Taygun Sungar Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Taygun Sungar Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(2) (0)
Ad Soyad Taygun Sungar
Meslek Oyuncu
Yaşı 32 (1989-07-02)
Boyu 1,82
Kilosu 76 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Ankara

Taygun Sungar Kimdir? Biyografi

Taygun Sungar, 2 Temmuz 1989 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Ankara’da tamamlamış, sonrasında babasının işi gereği Kayseri’ye taşınmışlardır. Abisi kendisi gibi oyuncu olan Kutay Sungar’dır.

Abisinin desteği ve oyunculuğa duymuş olduğu ilgi sebebiyle 2007 senesinde başladığı yüksek öğretim eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır.  

2000 senesinde ‘Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yönetmen koltuğunda Burak Sergen’in olduğu ‘Serseri Gönül’ isimli oyunda çocuk oyuncu olarak yer almıştır.  

2015 senesinde üniversite eğitimini başarıyla tamamlamış ve kameralar karşısına 2017 senesinde ‘Çoban Yıldızı’ isimli televizyon dizisi ile geçmiştir. Dizide Ali Karakaya kişiliğine hayat veren tecrübeli oyuncu, seyirci aracılığıyla da sevilmeyi başarmıştır.  

Bugünlerde Fox Tv ekranlarında yayına girecek olan ‘Bay Yanlış’ isimli televizyon dizisi ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan yakışıklı oyuncu, dizide Soner Seçkin kişiliğine hayat verecektir.  

Yengeç burcu detaylarına sahip olan Taygun Sungar, 1.82 metre uzunlukta ve 76 kilogram ağırlıktadır.  

12 Haziran 2020 Cuma 22:46 13 Haziran 2020 Cumartesi 18:14
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.