Tarkan Tevetoğlu kimdir, Tarkan Tevetoğlu kaç yaşında? Nereli

27.09.2021
439
Tarkan Tevetoğlu kimdir, Tarkan Tevetoğlu kaç yaşında? Nereli

Tarkan Tevetoğlu Kimdir?, Tarkan Tevetoğlu kaç yaşında, Tarkan Tevetoğlu memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Tarkan Tevetoğlu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Sanatçı olan Tarkan Tevetoğlu 17 Ekim 1972 tarihinde doğmuştur. Tarkan Tevetoğlu biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Tarkan Tevetoğlu kimdir

Tarkan Tevetoğlu

Ülkemizin ve hemen hemen tüm dünyanın yakında zamandan tanığı ve sevdiği bir isim o; Tarkan… 1992 senesinde çıkardığı ilk albümüyle müzik piyasasına çiçeği burnunda bir soluk getirdi ve hemen hemen günümüze kadar geçen sürede bir marka haline dönüştü. Doğduğu ve büyüdüğü Almanya’dan; Karamürsel’e gelmesi, liseyi Karamürsel’de okuması ve halen lise çağlarında Türk Musikisi’ne merak salmasıyla her şey değişmeye başlamıştı Tarkan’ın yaşamında. Pop müzikle ilgilense de kendisini ve sesini geliştirmek maksadıyla Karamürsel Musiki Cemiyeti’nde eğitimler almaya başladı. O ara da üniversite sınavlarına girmişti ve istediği gibi bir sonuç alamadığı için Almanya’ya tekrar dönme planları yaptı. Kaderse tam bu noktada dönmüş olacak ki; İstanbul Plak şirketinin sahibi ile tanıştı ve bir albüm yapabilmek için aralarında anlaşma imzaladılar. Avrupa’da da bizim sevdiğimiz kadar bi hayli beğeni alan ve dinlenen Tarkan’ı; tam adıyla Tarkan Tevetoğlu’nu yakında zamandan tanıyalım…

Tarkan Tevetoğlu kimdir?

 Tarkan, Almanya’nın Alzey eyaletinde 17 Ekim 1972’de doğmuştur. Annesi, o zamanda çizgi roman kahramanından etkilendiğini ve adını Tarkan koymaya karar verdiğini belirtiyor. Tarkan toplamda 6 kardeşten bir tanesi. Esasen Rizeli bir aileye mensuptur.

Tarkan Teveoğlu Ailesi Kimlerdir?

Tarkan kalabalık bir aileye mensup. Bunun bunun yanında babası Ali Tevetoğlu, annesi Neşe Tevetoğlu, kardeşleri; Hakan,Adnan,Gülay,Handan, Nuray Tevetoğlu’dur. 

Tarkan Tevetoğlu Kimle Evli?

Tarkan bir konserinde tanıştığı hayranı Pınar Dilek ile evlidir. Pınar Dilek ve Tarkan çiftinin Liya isimli bir de kızları mevcuttur.

Tarkan’ın Eşi Pınar Dilek Kimdir?

Pınar Dilek Tevetoğlu, tıpkı Tarkan gibi Almanya’da dünyaya gözlerini açtı. 1986 doğumlu olan Pınar Dilek Tevetoğlu’nun babası Şanlıurfalı annesi ise Elazığlıdır. Tarkan ile sürdürdüğü 5 yıllık ilişkisini evlilikle taçlandırdı.

Tarkan Tevetoğlu’nun Boyu Kaçtır?

Tarkan’ın boyu 173 cmdir.

Tarkan Tevetoğlu Kilosu Kaçtır?

Tarkan 66 kg ağırlığındadır.

Tarkan Tevetoğlu’nun Göz Rengi Nedir?

Tarkan yeşil göz rengine sahiptir.

Tarkan Tevetoğlu Burcu Nedir?

Ekim ayı doğumlu olan Tarkan’ın burcu ise terazidir.

Tarkan’ın Albümleri Hangileridir?

-1992’de Yine Sensiz

-1994’te  Aacayipsin

-2001 Karma Albüm

-2003 Dudu

-2006 Come Closer

-2007 Metamorfoz

-2013 Aysel’in

-2016 Ahde Vefa 

-2017’de 10 

Toplamda 9 adet albümüyle tüm müzik listelerini dünya çapında ve ülkemizde altüst etti. Bilhassa Dudu albümü Rusya ‘da ve Avrupa’da yüz binlerce adet sattı.

Tarkan’ın Kullandığı Sosyal Medya Hesapları Hangileridir?

Sık sık anlık paylaşımlar yaptığı ve gönderiler paylaşabildiği instagram hesabı mevcuttur. 304 gönderisiyle takipçilerini kendinden mahrum bırakmayan ünlü şarkıcının, şu an da 4.5 milyon takipçisi bulunmakta.

Adı Soyadı:
Tarkan Tevetoğlu
Meslek:
Sanatçı
Doğum Tarihi:
17 Ekim 1972
Boyu:
173 cm
Kilosu:
66 kg
Göz Rengi:
Yeşil
Eşi:
Pınar Dilek
Burcu:
Terazi
Eğitimi:
New York Baruch Üniversitesi
Doğum Yeri:
Rize
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.