Tarkan Tevetoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
299
Tarkan Tevetoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Tarkan Tevetoğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Tarkan Tevetoğlu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Tarkan Tevetoğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Tarkan Tevetoğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Tarkan Tevetoğlu
Meslek Sanatçı
Yaşı 48 (1972-10-17)
Boyu 1,73
Kilosu 66 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Ön Lisans
Eşi Pınar Tevetoğlu
Sevgilisi
Doğum Yeri Almanya

Tarkan Tevetoğlu Kimdir? Biyografi

Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972 tarihinde Neşe ve Ali çiftinin çocukları olarak Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında doğmuştur. Annesi Neşe Hanım, ‘Tarkan’ isimli çizgi roman kişiliğinden etkilendiği için oğluna bu ismi verme kararı almıştır.  

Henüz çocuk yaşlarda müzikle ilgilenmeye başlayan Tarkan, 5 kardeşi ve ailesiyle birlikte 1986 senesinde Türkiye’ye dönmüştür. Ülkeye dönen Tevetoğlu ailesi Kocaeli’nin Karamürsel beldesine yerleşmişlerdir.  

Orta öğretim eğitim hayatına Kocaeli’de başlayan Tarkan, müziğe duymuş olduğu ilgi sebebiyle Karamürsel İleri Musiki Derneği’nde ‘Türk Sanat Müziği’ alanında eğitim almıştır.  

Ardından ailesinin İstanbul’daki Üsküdar beldesine taşınması ile müzik eğitim hayatına Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde devam etmiştir. Çok sayıda mekanda sahne almaya başlayan Tarkan, yüksek öğretim eğitimi için istemekte olduğu bölümü kazanamaması sebebiyle, Almanya’ya gitmek için plan yapmaya başlamıştır. Lakin sonrasında ‘İstanbul Plak’ şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanışmış ve albüm anlaşmasına imza atmıştır.  

İlk stüdyo albümü olan ‘Yine Sensiz’i İstanbul Plak etiketi ile 26 Aralık 1992 tarihinde kaset olarak satışa sunan başarılı şarkıcı, albümdeki üç şarkının söz yazarlığını kendisi yapmıştır. Üç şarkının bestekarlığını da üstlenen Tarkan, “Kıl Oldum” şarkısıyla çıkışını yapmıştır.  

İkinci albümü olan ‘Aacayipsin’i 1994 senesinde çıkaran Tarkan, iki buçuk milyon satış ile kendi rekorunu kırmayı da başarmıştır. Bu albümünün sonrasında çok sayıda ödül almaveya layık görülen yakışıklı şarkıcı, dokuzuncu stüdyo albümünde ise ‘ilk sanat müziği’ albümünü yayınlamıştır. ‘Ahde Vefa’ adlı bu albümü ile 170 bin satış rakamına ulaşan şarkıcı, 15 Haziran 2017 tarihinde de ‘10’ isimli albüme imza atmış ve büyük bir çıkış yakalamıştır. Albümünün ilk klibini müzikte Ozan Çolakoğlu imzası ile ‘Yolla’ adlı parçaya çeken ‘Mega Star’ dünyaya büyük bir ses getirmeyi de başarmıştır.  

29 Nisan 2016 tarihinde hayranı Pınar Dilek ile dünya evine giren yakışıklı şarkıcının bu evlilikten bir de Liya isminde kız çocuğu olmuştur. Bir de erkek çocuk bekleyen çift, oğullarına Ali Tarkan adını koymayı düşünmektedir.  

Terazi burcu detaylarına sahip olan Tarkan Tevetoğlu, 1.73 metre uzunlukta ve 66 kilogram ağırlıktadır.  

18 Kasım 2020 Çarşamba 14:36 18 Kasım 2020 Çarşamba 14:36
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.