Tarık Mengüç Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
164
Tarık Mengüç Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Tarık Mengüç Kimdir? Biyografisi, bölümünde Tarık Mengüç Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Tarık Mengüç Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Tarık Mengüç Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tarık Mengüç

Tarık Mengüç, 17 Ocak 1969 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Roman asıllı olan Mengüç, askerlik görevini, İzmir Ege Ordu komutanlığı ve Denizli ordu evinde yaptı. Müzik yaşamından önce mobilya tasarımcısı ve cilacılık, Seramikçilik, çakmakçılık, düğün salonlarında şarkı söylemek gibi işler de çalıştı.

Tarık Mengüç’ün İlk bestesi Nazar değmesin adlı eseridir. Sibel Can’a Hey Adamım, Seda Sayan’a Ben Sana Demedim mi?, Davut Güloğlu’na Katula Katula, Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindor’a Degaje gibi bir çok ünlü isme bestesini veren Tarık Mengüç sanatsal şarkılar yaptığını dile getiriyor. En son bestesi Yıkılıyor, Madonna Ayça’nın albümünde çıkış parçası olarak bulunmaktadır.

Tuğrul Şan Müzik Dershanesinde 5 yıl şan dersi alan Tarık Mengüç; İbrahim Tatlıses, İbrahim Erkal, Ebru Gündeş, Doğuş, Faruk K gibi isimlere de vokal yaptı.

Sözü ve Müziği kendisine ait olan albümle de aynı adı taşıyan 2004 yapımı “Şakşuka” isimli parçasına, yönetmen Kemal Başbuğ yönetiminde çekilen klipte kendisine yine beş roman dansçı da özel koreografileriyle eşlik etti.

Tarık Mengüç’ün dans grubu 5 kişi ve bir kendinden 5 yaş ufak kardeşi Taner ve diger dört kişi de mahalleden arkadaşı.

2008 senesinde Aziz Nesin’in eserinden bir araya getirilen Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı sinema filminde Şafak Sezer, Turgay Tanülkü ve Necmi Yapıcı ile birlikte rol alan Tarık Mengüç, Roman Bekir karakterini oynadı.

Moskova, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde de bir çok konserler veren Tarık Mengüç, 1999 senesinden bu yana 7 yıl Şahin Özer’de müzik yönetmeni olarak çalışan ünlü Aranjör Suat Aydoğan’ın asistanlığını da yapmıştır.

Yolda görenler Network’ün mankeni zannettikleri Tarık Mengüç 1999 dan beri saçlarını Osmanbey’de ki Şiva Kuaför’de yaptırdığını dile getiriyor. 2004 senesinde Cennet Mahallesi TV dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı ve Şakşuka isimli albümü, 2007’de Lakerda isimli albümünü çıkardı.2009 da ise Olimpiyat Müzik etiketiyle “İnadına 35 Derece” isimli albümünü çıkardı.

Tarık Mengüç, 4 Ekim 2011 tarihinde de Seyhan Müzik etiketiyle Tek Kişilik Orduyum isimli albümü çıkardı.

Tarık Mengüç, Acun Ilıcalı’nın Survivor Türkiye Ünlüler ve Gönüllüler 2017 adlı programında yarışmacı olarak katıldı.


Albümleri

2014 Sakız
2013 Rock’n Coke’ta Ben Niye Yokum
2011 Tek Kişilik Orduyum
2009 İnadına 35 Derece
2007 Lakerda
2004 Şakşuka
2012 İkizler Firarda
2008 Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz – Roman Bekir
2004 Cennet Mahallesi – Konuk
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.