Tarhan Erdem Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
165
Tarhan Erdem Kimdir? Biyografi Sayfası

Tarhan Erdem Kimdir? Biyografi, bölümünde Tarhan Erdem Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Tarhan Erdem Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Tarhan Erdem Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tarhan Erdem

Tarhan Erdem, 1933 senesinde Bartın’ın Kurucaşile beldesinde dünyaya geldi. İlkokulu ve orta okulu Bartın’da bitirdi. Kayseri’de Liseyi bitirdikten sonra 1959 senesinde İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu.

1959-1995 senelerı içinde T.Şeker Fabrikaları, Milli Savunma Bakanlığı Enfrastrüktür Tesislerinde mühendislik, Cam Elyaf Sanayi, Milliyet Gazetesi ve Doğan Şirketler Grubu’nda proje ve kontrol mühendisliği, genel müdürlük ve genel koordinatörlük görevlerinde bulundu.1987 senesinde KONDA Araştırma ve Danışmanlık Ltd. Şirketini kurdu. Yaptığı kamuoyu incelemeleriyla Türk siyasetine ışık tuttu. Bilhassa yaptıkları seçim anketleriyle gündeme sürekli olarak geldi.

1953 senesinde CHP’ye kaydoldu. Ocak yönetim kurulu kullanıcı hesabınden, 1967-1968 senelerı arası yaptığı genel sekreterliğe kadar hemen bütün görevlerde çalıştı.

1977 senesinde CHP’den İstanbul Milletvekili seçildi, 1977 Haziranında güvenoyu almayan Ecevit Hükümeti’nde 1 ay Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yaptı. ANAP İzmir eski milletvekili ve TBMM Başkanlarından İsmet Kaya Erdem’in kardeşidir.

Öğrenci dernekleri ve meslek odalarında yönetim kurulu kullanıcı hesabı ve Türk Devrim Ocakları genel başkanlığı yapmıştır. Uzun seneler Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yapan Taha Erdem, Kürt sorununun barışçıl yollardan çözülmesinden yana.

Tarhan Erdem, 2007 senesinden beri Radikal Gazetesi köşe yazarlığı yapmaktadır ve halen KONDA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Tarhan Erdem, evli ve 2 çocuğu mevcuttur.

Tarhan Erdem Kitapları

Halkevleri

Nisbi Temsil Nedir ?
80’leri Karşılarken
Anayasa ve Seçim Kanunları
İstanbul 1969 İl Kongresi Tutanağı
Üye Kayıtlarının Birleştirilmesi
Tıkanan Siyaset
Kapana Sıkışanlara
Anayasalar ve Belgeler 1876 – 2012
Oy Aldılar Seçilemediler
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.