Tansu Polatkan Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
837
Tansu Polatkan Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tansu Polatkan Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Tansu Polatkan Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Spiker olan Tansu Polatkan kimdir? Tansu Polatkan, 1947 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Afyon’da tamamlayan Tansu Polatkan’ın mikrofonlar ile ilk tanışması beşinci sınıfta olmuştur. Tansu Polatkan, 23 Nisan’da Afyon Belediyesi hoparlöründen şiir okuyarak mikrofon ile tanışmıştır.

1961 senesinden bu yana Ankara’da yaşayan Tansu Polatkan, lise öğrenimini de Ankara Yıldırım Bayezid Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından lisans öğrenimi için Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Bölümü’nden mezun olmuştur. 1964 senesinde Ankaragücü takımında kaleci olarak futbol yaşamına başlamıştır. Bilhassa lise ve üniversite öğrenimi sırasında da Toprakspor ve PTT’de de oynamıştır. 1967 senesinde profesyonel olarak PTT takımına geçiş yapan Tansu Polatkan, 3 yıl sonra Toprakspor’a transfer olmuştur.

Tansu Polatkan, 1972 senesinde TRT’nin yapmış olduğu spor spikerliği sınavına giriş yapmış ve elde etmiştir. Bu sınavı kazanmasının sonrasında da futbol oynamayı bırakmıştır. Çetin Çeki, Arman Talay, Halit Kıvanç, Jülide Gülizar, Serpil Hamdi Tüzün gibi isimlerden kurs almıştır. Tansu Polatkan, 1973 senesinden 2012 senesinde emekli olana dek TRT kanalında çalışmıştır.

TRT’de spor haberleri müdür yardımcısı, spor haberleri müdür ve spor spikeri olarak görevlerde bulunmuştur. Olimpiyat, Akdeniz Oyunları, Avrupa Futbol Şampiyonası ve Dünya Kupası Finalleri’de yayınlar yapan Tansu Polatkan, 1997 senesinde Ankara’da yayın yapmakta olan CTV’de iki yıl kadar spor yöneticiliği de yapmıştır.

Tansu Polatkan, sayısız futbol maçı anlatmıştır. Bunların yanında tenis, voleybol, hentbol, yüzme, jimnastik gibi spor mücadelelerinde de aktif olarak görev almış ve sunmuştur. En son Tansu Polatkan, haberani.net isimli internet sitesinde de spor yazıları yazmıştır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.