Tanju Özcan kimdir, Tanju Özcan kaç yaşında?

05.11.2021
226
Tanju Özcan kimdir, Tanju Özcan kaç yaşında?

Tanju Özcan kimdir, biyografi bölümünde Tanju Özcan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Tanju Özcan kaç yaşında?, Tanju Özcan memleketi neresi, Tanju Özcan facebook, Tanju Özcan nereli, Tanju Özcan instagram, Tanju Özcan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Tanju Özcan kimdir? başlığımızın detayları..

Tanju Özcan Kimdir – Tanju Özcan Biyografi

Tanju Özcan,1973’te Bolu’da dünyaya geldi.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ve serbest avukat olarak çalıştı. Bolu Belediyesinde Belediye Meclis Üyeliği, Bolu spor Yöneticiliği görevleri yapan Özcan, CHP Bolu Merkez İlçe ve CHP Bolu İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde CHP Bolu Belediye Başkan Adayı oldu. 

Özcan, 22 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde gelerek Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili seçildi. 
24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi oldu. 24.zamanda TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 25. zamanda Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu Milletvekili seçildi. 

 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Bolu belediye başkanlığına aday gösterilen Tanju Özcan %52.71 oy oranı ile belediye başkanı seçildi.

İngilizce ve Almanca bilen Özcan, evli ve bir çocuk babasıdır. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.