Taner Ay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
569
Taner Ay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Taner Ay kimdir?, biyografi sitemizde Taner Ay kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Taner Ay kimdir? kaç yaşında?, Taner Ay kimdir? memleketi neresi, Taner Ay kimdir? evi nerede, Taner Ay kimdir? nereli, Taner Ay kimdir? instagram, Taner Ay kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Taner Ay kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Taner Ay
Doğum tarihi:
Doğum yeri: Almanya
Boyu: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: İş Adamı
İnstagram hesabı için tıklayın.

Taner Ay nereli? Kaç yaşında?

Taner Ay kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Taner Ay sevgilisi, evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Taner Ay ne iş yapar? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Taner Ay yaşamı ve biyografisi

Taner Ay Türk iş insanıdır. Birbirinden farklı sektörlerde yaptığı yatırımlarla tanınmaktadır. En belirgin yatırımı ise Almanya’da bulunan şehir hastanesidir.

Taner Ay sevgilisi, evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı

Taner Ay Almanya’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Kırşehir, Kaman’dır. Eğitim yaşamına Almanya’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite yaşamını Londra’da sürdürdü. Taner Ay iş yaşamına çeşitli sektörlerde adım atarak başladı. Emlak, enerji, sağlık ve sanayi alanında faaliyet gösteren şirketleri bulunan Taner Ay Almanca ve İngilizce dillerine bi hayli hakimdir.

Taner Ay babası Çetin Ay ile birlikte Almanya’da çok branşlı şehir hastanesi kurdu. Bugün City Klinik Şehir Hastanesi Almanya’nın en büyük hastanelerindendir.  Ayrıca babası Çetin Ay Avrupa İş Adamları Platformu kurucusudur. Çetin Ay Almanya Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Türk Dernekleri İnisiyatifi aracılığıyla yılın iş adamı ödülüne layık görülmüştür. Bunun bunun yanında Avrupa İş Adamları Platformu Başkanı, bunun yanı sıra Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilcisi, Esi Holding yöneticilerindendir.

Taner Ay 2018 senesinde Kırşehirspor’u almak istediklerini belirtmiştir. Kendisi önceden Almanya’da Fortuna Düsseldorf ve Bayer Levrekusen takımlarının alt kadrolarında forma giydi.

Almanya’da yaşayan Kırşehir’li iş adamı ve Kırşehir Belediyespor Başkan adayı Taner Ay, Bulgaristan’da trafik kazası geçirerek yaşamını yitirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.