Tan Taşçı Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
292
Tan Taşçı Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Tan Taşçı Kimdir? Biyografisi, bölümünde Tan Taşçı Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Tan Taşçı Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Tan Taşçı Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Tan

Tan (Tan Taşçı),  30 Ekim 1981 senesinde Hannover / Hildesheim’de dünyaya geldi. Tan Taşçı,  elma ve Yusuf Taşçı´nın ufak oğlu olan Tan, ilkokula Ankara Arı Koleji’nde başladı. Lise eğitimini ise Rauf Denktaş Lisesi’nde tamaladıktan sonra polifonik korolarda uzun süre şarkı dile getirdi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosuna katıldı. Bunun bunun yanında şan dersleri de aldı.

Tan Taşçı, Daha sonra, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Şan bölümüne geçti. Aynı zamanda halk müziği, sanat müziği gibi çeşitli korolarda ve devlet operasında görev aldı. Sahne dersleri de alan Tan, “Mürüvetsiz Mürüvet” adlı Türk filminde Türk sinemasının Sultanı Türkân Şoray ile rol aldı. Öğrencilik yıılarında da bir çok gece kulübünde ve organizasyonlarda sahne alan Tan, 13 Mayıs 2005’te tümü kendi bestelerinden bir araya gelen “Rica Ederim” adlı ilk albümünü çıkardı ve bu albümden paylaşımı yaptığı slow parçalarla adını açıkladı.

2 yıl süren ilk albüm promosyonunun sonrasında, Tan 2. albümü “Sözümü Tutamadım”ı Erol Köse imzasıyla sevenlerinin beğenisine sundu. Kendi şarkılarının yanında bir de Sezen Aksu ve unutulmaz besteci söz yazarı Onno Tunç eseri “Geçer”e de albümünde yer verdi.

Tan, 24 Mayıs 2008 tarihinde “Yıldızlar Da Kayar” isimli sözü ve müziği Ferdi Tayfur’a ait olan şarkıyı yeniden yorumladı. 1 Haziran 2009’da ise “İşaret” adlı 4. albümünü çıkardı ve bu albümde de yine Ferdi Tayfur’a ait olan “Sanma Ki” adlı şarkıyı yorumladı.

Albümleri

2005 Rica Ederim
2007 Sözümü Tutamadım
2008 Yıldızlar Da Kayar
2009 İşaret
2010 Taş Yürek
2011 Benim Gibi Olmayacak (Single)
2012 İlk

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.