Tamer Yiğit Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

18.09.2021
284
Tamer Yiğit Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Tamer Yiğit Kimdir?, biyografi bölümümüzde Tamer Yiğit Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Tamer Yiğit Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Tamer Yiğit Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Tamer Yiğit
Meslek Oyuncu
Yaşı 79 (1942-01-01)
Boyu 1,82
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Eşi Rukiye Bayrak
Doğum Yeri Balıkesir

Tamer Yiğit Kimdir? Biyografi

Tamer Yiğit, 1 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Asıl adı Tamer Özyiğitlioğlu’dur.  

Yüksek öğretim eğitimini İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde tamamlamış, öğrencilik senelerında Ses Dergisi’nin kapak yıldızı müsabakasında birinci seçilmiştir. Buradaki başarısının sonrasında oyunculuğa yönelen Yiğit, ‘Atlı Yiğit’ ile kameralar karşısına ile çıkmıştır.

Ünlü iş insanı Murat Bayrak’ın kızı Rukiye Bayrak ile 1973 senesinde dünya evine girmiştir. Bu birlikteliğinden  Aslı, Nazlı ve Yusuf adında üç çocuğu olmuştur. Lakin kayınpederi ile yaşadığı sıkıntılar sebebiyle oyunculuğa bir dönem ara vermiştir.

Oyunculuğa verdiği ara sürecinde inşaat müteahhitliği alanına yönelen Tamer Yiğit, sonrasında tekrar kameralar karşısına geçmiş ve Çiçek Taksi, Gönül Dostları, Zehirli Çiçek, Yuva gibi yapımlarda yer almıştır.  

Kurtlar Vadisi isimli dizideki Levent Dönmez kişiliğinin seslendirmesini yapan usta oyuncu, ayrıda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de kurucuları içindedır.  

Senaryo ve roman da kaleme alan Yiğit, şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kuruluş Osman’ adlı dizi ile seyirci karşısına çıkmaktadır.  

Oğlak burcu detaylarına sahip olan Tamer Yiğit, 1.82 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır. 

05 Ekim 2020 Pazartesi 20:03
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.