Talat Bulut Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
152
Talat Bulut Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Talat Bulut Kimdir?, biyografi sitemizde Talat Bulut Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Talat Bulut Kimdir? kaç yaşında?, Talat Bulut Kimdir? memleketi neresi, Talat Bulut Kimdir? evi nerede, Talat Bulut Kimdir? nereli, Talat Bulut Kimdir? instagram, Talat Bulut Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Talat Bulut Kimdir? Biyografi

Talat Bulut Kimdir? (Yasak Elma Halit) Nereli? Kaç Yaşında?

Talat Bulut, 23 Mart 1956 senesinde Kars Sarıkamış’ta 10 kardeşli bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Kardeşlerin de en küçüğüdür. Bugün 62 yaşında olan karizmatik oyuncu Talat Bulut, bunun yanı sıra tiyatrocu, oyuncu ve seslendirme sanatçısıdır.

Talat Bulut, Koç burcudur. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünde eğitim hayatına devam ederken üniversiteyi yarıda bırakarak o senelerda Ankara Sanat Tiyatrosu’da sahne almaya başlar.

Sinemaya adım attığı ilk sinema filmi ise Türkan Şoray ile “Hazal” sinema filmindir.

Bugüne kadar birden çok dizi ve sinema filminde rol alan Talat Bulut,  Pınar Afşar Bulut ile evlidir ve bu evliliğinden Hazal isminde bir kızı bulunmaktadır.

Talat Bulut Fox Tv ekranlarında yayına giren “Yasak Elma” dizisinde Halit Argun kişiliğini canlandırmaktadır. Bir çok kez En İyi Erkek Oyuncu ve En kaliteli yardımcı erkek oyuncu ödülünü elde etmiştir.

Oynadığı bazı projeler,” Orman Çocuğu, Takas, Beni Böyle Sev, Yılanı Öldürseler, Göl, Yaşamak Seninle Güzel, Çayda Çıra, Derman, Fidan, Firar, Karanfilli Naciye, Kurbağalar, Kuyucaklı Yusuf, Prenses, Son Urfalı, Su, Yapayalnız, Yunus Emre, Kurtar Beni, Buralı Olmayan Biri, Cemile ve Umudun Masalı, Cemile, Abuzer Kadayıf, Melekler Evi, Mucize, Vezir Parmağı, Arka Sokaklar, Mutluluk, Aşk Olsun, Saklambaç, Annem, Kasaba, Göç Zamanı, Fazilet Hanım ve Kızları, Altıntepsi, Yasak Elma.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.