Suzan Kardeş Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
484
Suzan Kardeş Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Suzan Kardeş Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Suzan Kardeş ismini farklı projelerle duyuran bir kişidir. Çeşitli televizyon programlarında görmeye alışkın olduğumuz, balkan türkülerini dile getirdiğine şahit olduğumuz Suzan Kardeş Kimdir? Suzan Kardeş nerelidir yahut Suzan Kardeş kaç yaşındadır gibi soruların cevabı hayranları aracılığıyla merak ediliyor ilk kez Suzan Kardeş 15 Nisan 1960 tarihinde Kosova’nın Priştine kentine yakın bir kasabada dünyaya gelmiştir. Bundan dolayı Kosovalı yahut Piriştineli olarak belirtebiliriz. Suzan Kardeş 5 çocuklu bir aileye mensuptur ve ailesi, o 8 yaşındayken İstanbul’a göç etmiştir.


Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Suzan Kardeş iş yaşamına ilk kez Hürriyet Gazetesinde başlamış, burada çekilen fotoromanlarda oyunculara makyaj yapmıştır. Aldığı eğitimler ve kendini geliştirmesi neticesinde ünlü bir makyaj ustası olmuş, birden fazla projenin içinde bulunmuştur. Sadece makyaj uzmanı olarak değil Şan Tiyatrosu’nda ve bir çok tiyatro topluluğu ile film ekibinde saç tasarım uzmanı, kuaför olarak da yer almıştır. 1995 senesinde Beşiktaş Kültür Merkezi’nde de görev yapmaya başlamış buradaki oyunlarda, projelerde makyaj uzmanı ve kuaför olarak görev almıştır.

Haluk Bilginer’in Atatürk rolünde olduğu İş Bankasının reklamlarında da Suzan Kardeş makyözlük yapmış, buradaki başarısıyla popüler olarak isminden fazlaça bahsettirmiştir. Sezen Aksu’nun 1985 senesinden bu yana bütün sahne ve çekim makyajlarını da Suzan Kardeş yapmış, sanatçının vazgeçilmezi olmuştur. Sadece Sezen Aksu’nun değil Goran Bregoviç’ten Türkan Şoray’a kadar bir çok ünlünün de sahne makyajını Kardeş yapmıştır.

Suzan Kardeş 1992 senesinde Bekriya adında bir meyhane açmış ve bu meyhaneyi on iki yıl boyunca işletmiştir. Burada mikrofonsuz, akustik biçimde Rumeli türkülerini, eski Kosova şarkılarını söylemiş ve geniş bir hayran kitlesi oluşturmuştur. 2007 senesinde Sezen Aksu’nun desteğiyle Bekriya adlı ilk albümünü çıkarmış, meyhanede dile getirdiği şarkıları daha da profesyonel biçimde dinleyicilerle buluşturmuştur. Bu albümü 2008 senesinde Bekriya 2-Balkania takip etmiş, 2009 senesinde da Makyaj Odası Şarkıları dinleyicilerle buluşmuştur. 2010 senesinde Bekriya 1 ve Bekriya 2 Ninno ile birlikte yeniden yayınlanmış ve 2011’de Bekriya 3 Bal ve Kan adıyla çıkmıştır. 2012 senesinde da Bekriya 4 Bekri adıyla çıkmış, seri dört albümle tamamlanmıştır. Bu seri albümler dışında 2013 senesinde Yarım Hava Çalsan ve 2015 senesinde da Şişede Bade Durmaz sevenleriyle buluşmuştur.


Oyuncu ve Makyöz Suzan Kardeş

Suzan Kardeş müzik kariyeri yanında oyuncu olarak da birden fazla projenin içinde yer almıştır. İlk olarak 2000 senesinde Bir Demet Tiyatro ile oyunculuğa başlayan Kardeş, Komedi Dükkânı, Organize İşler, Mavi Kelebekler, Muhteşem Yüzyıl, Seksenler, Toprağın Çocukları, Arkadaşım Hoş geldin, Yapışık Kardeşler, Nadide Hayat gibi bir çok dizi ve filmde de yer almıştır. Halen Çocuklar Duymasın dizisinde Kadriye rolünde oynamayı sürdürmektedir. Bir Demet Tiyatro’da pencereden bakan kadın olarak görev almış ve kuvvetli sergilediği güçle takdir görmüştür.

Suzan Kardeş ses sanatçılığı ve oyunculuğu dışında asıl ününün makyöz olarak elde etmiştir. Hala ülkemizin en önce gelen makyaj uzman kişilerından biri olma özelliğini taşır. Kariyerine ilk kez 1992 senesinde Seni Seviyorum Rosa’da başlamış ve ardından da onlarca dizide, filmde, reklamda, tiyatroda makyöz olarak görev almıştır. Tatlı Betüş, Dönersen Islık Çal, Bir Demet Tiyatro, Aşk ve Gurur, Bekarlar, Organize İşler, Beynelmilel, Hokkabaz, Komedi Dükkânı, Osmanlı Cumhuriyeti, Benim Annem Bir Melek, Arkadaşım Hoş Geldin, Tolgshow gibi projelerin makyözlüğünü Suzan Kardeş yapmıştır. Suzan Kardeş çalışmalarına halen sürdürmekte, yeni müzik albümleri üzerinde çalışmalar yürütürken film projelerinde de görev almayı sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.