Suzan Kardeş Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
229
Suzan Kardeş Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi, bölümünde Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Suzan Kardeş Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Suzan Kardeş

Suzan Kardeş, 1960 senesinde Kosova’da dünyaya geldi. İş yaşamına Hürriyet Gazetesi’nde başlayan Suzan Kardeş, burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişti. Şan Tiyatrosu’nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı ilerleten makyöz; bir çok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer aldı.

Suzan Kardeş, 1985 senesinden başlayarak Beşiktaş Kültür Merkezi’nin saç ve makyaj çalışmaları görevini yapmaya başladı. İş Bankası reklamlarında oyuncu Haluk Bilginer’e yaptığı Atatürk makyajı ile ses getirdi.

1985 senesinden bu yana Sezen Aksu’nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yaptı. Goran Bregoviç’ten Türkan Şoray’a kadar bir çok ünlünün sahne makyajını gerçekleştirdi. 1992 senesinde Bekriya adında bir “meyhane” açarak 12 yıl boyunca işletti. Meyhanede dile getirdiği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevda şarkılarından yola çıkarak, Sezen Aksu’nun desteğiyle Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı. Bir filmde oyunculuk da yapan, Bir Demet Tiyatro dizisinde “pencereden bakan kadın” olarak bulunan ve halen çalışmalarını ilerleten sanatçının, yeni bir müzik albümü, bir film ve bir kitap projeleri bulunmaktadır.


2009 senesinde Kuruçeşme Arena da sanatçı Sezen Aksu ile albüm tanıtımı için bir çok sanatçı ile düet de bulundu.


Organize İşler – 2005
Komedi Dükkanı – 2008
Bir Demet Tiyatro
Mavi Kelebekler -2011
Muhteşem Yüzyıl -2012 (Konuk Oyuncu)
Seksenler -2012

Diskografisi


Bekriya (2007)
Bekriya II -Balkania (2008)
Makyaj Odası Şarkıları (2009)
Bekriya 1 & Bekriya 2 & Ninno (2010)
Bekriya III – Bal ve Kan (2011)
Bekriya VI – Bekri (2012)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.