Suzan Emine Kaube Kimdir? Biyografi Sayfası

27.10.2021
129
Suzan Emine Kaube Kimdir? Biyografi Sayfası

Suzan Emine Kaube Kimdir? Biyografi, bölümünde Suzan Emine Kaube Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Suzan Emine Kaube Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Suzan Emine Kaube Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Suzan Emine Kaube Kimdir Biyografi

Suzan Emine Kaube, 1942 senesinde İstanbul-Pendik’te dünyaya geldi. İstanbul’da Erenköy Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite talebesi iken, bir Alman mühendisi ile tanıştı ve 1964’te evlenerek Almanya’ya gitti.

Önce Ulm ve batı Berlin’e, ardından da Hamburg’a yerleşti. Suzan Emine Kaube, Hamburg’da yeniden üniversite eğitim hayatına sürdü ve pedagoji, sosyoloji ve politika okudu.

Almanya’daki Türk çocuklarının Almanca ve Matematik öğretti ve onları lise ve üniversiteye hazırladı. Alman öğretmenlerle IPTS enstitüsünde doçent olarak lisan ve kültür farkı üzerinde Türkçe ders verdi. Daha sonra bu tez üniversitesinin gazetesinde yayınlandı. Öğrencilerinin azalmasıyla kendini yazıya verdi. Avrupa Edebiyat Ödülü sahibidir.


Resim dersleri de aldı. Bunlar ünlü ressamlardan özel dersler olarak gerçekleşti. Sergilerini Almanya ve Türkiye’de defalarca tekrarladı. En çok çalıştığı alanlar soyut, kolaj teknikte ve de postmodern olarak tanımlanabilir.

Suzan Emine Kaube, evli ve 2 çocuk annesidir.

Suzan Emine Kaube Eserleri


Uyuyan Göl – Şiir
Tanz im Westwind – Öykü, Almanca
Auf türkisgrünen Flügeln – Roman- Almanca
Heimlich und kühl – Şiir – Almanca
Turkuvaz Kanatlılar – Roman
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.