Suna Yurtalan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
814
Suna Yurtalan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Suna Yurtalan kimdir?, biyografi sitemizde Suna Yurtalan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Suna Yurtalan kimdir? kaç yaşında?, Suna Yurtalan kimdir? memleketi neresi, Suna Yurtalan kimdir? evi nerede, Suna Yurtalan kimdir? nereli, Suna Yurtalan kimdir? instagram, Suna Yurtalan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Suna Yurtalan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Suna Yurtalan
Doğum tarihi: 1 Ocak 1976
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.68 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Nişanlı (Feridun Özdemir ile)
Meslek: Modacı
İnstagram hesabı için tıklayın

Suna Yurtalan nereli? Kaç yaşında?

Suna Yurtalan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Estetikli mi? Suna Yurtalan evli mi, kiminle evlendi, çocuğu var mı, kaç evlilik yaptı? Suna Yurtalan eski eşi kimdir? Suna Yurtalan Feridun Özdemir ne zaman nişanlandı? Suna Yurtalan Süleyman Soylu katılımı ile kimine nişanlandı? Kısa olarak yaşamı, kariyeri ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Suna Yurtalan yaşamı ve biyografisi

Suna Yurtalan Türk kadın modacı tasarımcı. Tesettür alanında yenilikçi ve özgün tasarımları ile sıfırdan başlayarak ünlendi. Setr-i Nur Gelinlik şifrketinın patroniçesidir. Türkiye ve dünya çapında tesettür şal modeli alanında tasarımları ile tanınmaktadır.

Suna Yurtalan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu

Suna Yurtalan 1 Ocak 1976 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Ankara’dır. Eğitim yaşamına Anakra’da başlayan Suna Yurtalan liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Hemşirelik Bölümü’nde sürdü ve mezun oldu. Mezuniyetinin sonrasında Hemşirelik yapmaya başladı. Özel yaşamında yaşamına birisi girdi ve evlendi. Bu evliğilinden 3 çocuğu dünyaya gözlerini açtı.

Suna Yurtalan moda ve tesettür alanında ilk adımını 1996 senesinde hiç bir eğitimi okul ve kurs görmeden evinde yalnızca bir dikiş makinasıyla tasarımlarını hazırlayarak web sitesi üzerinden pazarlamaya başladı.

Tesettür gelinliğin ünlü simalarından moda tasarımcısı Suna Yurtalan bugün takipçileri aracılığıyla “Siyah İncim” olarak adlandırmaktadır. Genelde koyu giysiler giymesi tercih eden Suna Yurtalan şimdilerde Setr-i Nur şifrketinın sahibi kuvvetli iş kadınlarından biri olma özelliğini taşır.

Suna Yurtalan 25 yıl önce çıktığı bu yolda bugün tasarladığı tesettür markasının 25 ilde şubeleri bulunmaktadır. 25 senedir tesettür tasarlayan Suna Yurtalan’ın 500’den fazla çalışanı ulunmaktadır. Ayrıca tesettür markası yalnızca yurt içinde değil bunun yanı sıra yurtdışına Fransa, Hollanda, Mali ve İtalya’da da pazarlaması yapılmaktadır.

Suna Yurtalan Süleyman Soylu

Suna Yurtalan özel yaşamında ilk evliliğinden 3 çocuğu dünyaya gözlerini açtı. Lakin ardından bu evliliğini bittirdi. Suna Yurtalan Mayıs 2020 tarihinde yazar Ferudun Özdemir ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile nişanlandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.