Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
128
Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi, bölümünde Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Suna Yıldızoğlu Kimdir

Suna Yıldızoğlu (Sonja Eady), 26 Şubat 1955 senesinde İngiltere’de dünyaya geldi. Yasemin Kay Allen’in annesidir. 1974 senesinde Türkiye’ye yerleşti. Sanatçı Kayhan Yıldızoğlu ile evlendikten sonra sinema oyuncusu olan Suna Yıldızoğlu, ardından ondan boşanıp 8 yıl Çetin Alp ile birlikte yaşamıştır.

Suna Yıldızoğlu, Cüneyt Arkın ile birlikte oynadığı “Yıkılmayan Adam”, Zeki Alasya – Metin Akpınar ile birlikte oynadığı ”Petrol Kralları”, Kemal Sunal ile oynadığı, ”Gol Kralı” ve Metin Belgin ile oynadığı, ”Sokaktaki Adam” adlı filmlerden daha çok tanınır.


Suna Yıldızoğlu, 1981’de girdiği 17. Altın Orfe müsabakasında Özel Burgaz Ödülü ve Gazeteciler Ödülünü elde etmiştir.

1978-2000 senelerı içinde filmler, foto romanlar, TV dizilerinde, reklamlarda oyunculuk, foto modellik ve şarkıcılık yapan Suna Yıldızoğlu, 2000 senesinde sahne ve sinemadan ayrılıp çocuklarının eğitimi için gittiği Avustralya’ya yerleşerek iş yaşamına da  atıldı.

2016 senesinde Serdar Akar’ın yönettiği 46 Yok Olan adlı filmde kızı Yasemin Allen ile birlikte rol alan Suna Yıldızoğlu, filmde Yıldız Hanım rolünü oynadı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.