Süleyman Soylu kimdir, Süleyman Soylu kaç yaşında? Nereli

27.09.2021
399
Süleyman Soylu kimdir, Süleyman Soylu kaç yaşında? Nereli

Süleyman Soylu Kimdir?, Süleyman Soylu kaç yaşında, Süleyman Soylu memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Süleyman Soylu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Siyasetçi olan Süleyman Soylu 21 Kasım 1969 tarihinde doğmuştur. Süleyman Soylu biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Süleyman Soylu kimdir

Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu Kimdir? Ne Okumuştur? Esasen Nerelidir? Eşi Kimdir? Kaç Çocuğu Vardır? Gelin hep birlikte tanıyalım…

Süleyman Soylu Kimdir?

Süleyman Soylu 21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 

Süleyman Soylu Esasen Nerelidir?

Süleyman Soylu, aslan Trabzon Of ilçesi Çamlıköy’ lüdür.

Süleyman Soylu Eğitim Hayatı

Süleyman Soylu, ilkokulu ve ortaokulu İstanbul’un Gaziosmanpaşa beldesinde okumuştur. Lise eğitimini Plevne Lisesi’nde görmüştür. Üniversite yaşamına Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde başlamıştır fakat eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

Süleyman Soylu’nun Meslek Hayatı

Süleyman Soylu, e ilk kez 1990 senesinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası aracı kurumlarında başladı. 1989’da okul dostlarıyla ortaklaşa kurduğu bir şirketle ticaret yaşamına atılan Soylu, 1995 senesinde kendi kurduğu şirketiyle siyasi yaşamının bunun yanında hâlen ticari yaşamını da sürdürmektedir.

Süleyman Soylu’nun Ailesi

Süleyman Soylu,  Hamidiye Soylu ile evlenmiştir. 2 çocuğu mevcuttur.

Süleyman Soylu’nun Siyaset Hayatı

Süleyman Soylu, siyasete atıldığı 1987 senesinde Doğru Yol Partisi’nin Gençlik Kolları’nda İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcılığı yaptı. 1995 – 1999 senelerı içinde Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999-2002 içinde ise İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri içinde Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptı. Bir süre siyasete ara verdikten sonra 12 Eylül 2010 Referandumunda “evet” tercihini anlatmak üzere Türkiye’yi dolaşarak ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenlemiştir.

Süleyman Soylu’nun Adalet Ve Kalkınma Partisi Hayatı

2012 Yılında AK Parti’ye katılan Süleyman Soylu 4. Olağan Genel Kurulu’nda MKYK kullanıcı hesabıne, sonrasında AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra 2014 senesinde Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.  Süleyman Soylu, 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 24 Haziran 2018’de yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde de 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir.  64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı görevini yürütmüş. 1 Eylül 2016 tarihinden bu yana de yine 65. Hükümette ve sonrasında 66. Hükümette de İçişleri Bakanı olarak görev yapmış, 67. Hükümet’te yeniden İçişleri Bakanı olarak yer almıştır.

Süleyman Soylu Sosyal Medya

Süleyman Soylu’nun Instagram hesabı olan @suleyman_soylu ‘nun 3.3 milyon takipçisi mevcuttur. Twitter hesabında ise (@suleymansoylu) 4.8 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Adı Soyadı:
Süleyman Soylu
Meslek:
Siyasetçi
Doğum Tarihi:
21 Kasım 1969
Boyu:
171 cm
Kilosu:
80 kg
Göz Rengi:
Koyu Kahverengi
Eşi:
Hamdiye Soylu
Burcu:
Akrep
Eğitimi:
İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi
Doğum Yeri:
İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.