Şükriye Tutkun kimdir, Şükriye Tutkun kaç yaşında?

05.11.2021
352
Şükriye Tutkun kimdir, Şükriye Tutkun kaç yaşında?

Şükriye Tutkun kimdir, biyografi bölümünde Şükriye Tutkun biyografi sayfası ile karşınızdayız. Şükriye Tutkun kaç yaşında?, Şükriye Tutkun memleketi neresi, Şükriye Tutkun facebook, Şükriye Tutkun nereli, Şükriye Tutkun instagram, Şükriye Tutkun ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Şükriye Tutkun kimdir? başlığımızın detayları..

Şükriye Tutkun Kimdir – Şükriye Tutkun Biyografi

Şükriye Tutkun,  1965 senesinde Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. Esasen Ordu’lu olan Şükriye Tutkun, müziğe olan kabiliyeti daha ufak yaşlarda iken farkedilmiştir. Öğretmenleri ona sürekli olarak şarkılar söyletiyor, onu minik minik roller oynatarak tiyatrocu olmaya heveslendiriyordu.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü kazanıp orada okumaya başladı. Eğitimi boyunca orada da tiyatrolara katılan usta oyuncu, kendisinden iktisatçı olmayacağını anlayarak tekrar İstanbul’a dönmeye karar verdi.

Bir yıl Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda okudu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan bölümünde bir yıl okuduktan sonra okulu bırakmak zorunda kaldı. Daha sonra çalışıp para biriktiren usta oyuncu eğitim hayatına sürdü.

Birçok işte çalışan, Şükriye Tutkun yerel gazetelerde muhabirlik, anketristlik, Deli dergisinde kaligraflık, seslendirme, matbaada pikajörlük, reklam ajansında yardımcı grafikerlik, Pilastip Shov da Tansu Çiller seslendirmesi, yaptığı işlerden bazıla

Zülfü Livaneli’nin“Nefesim Nefesine” albümünde Livaneli ile düet yaptı, birlikte aynı sahnede konserler verdi. Türkiye’deki başarısını altın plaketle ödüllendiren “EMI” 1999 senesinde Belçika’da Şükriye Tutkun albümünü piyasaya sürdü. Belçika dinleyicisi aracılığıyla çok bi hayli beğeni alan albüm Belçika medyasında övgüler aldı. Aynı sene bir çok ünlü yabancı sanatçının da olduğu “Pure Music 3” adlı yapımda Şükriye Tutkun “Arda Boyları” türküsü ile yer aldı. Şükriye Tutkun, ilk evliliğini 1985 senesinde yaptı. Bir çocuğu oldu fakat 5 gün yaşadı.

 Bir dönem TRT Okul’da Hayata Tutunanlar isimli bir programı sunan Şükriye Tutkun ilk albümünü 1996 senesinde Sevin Gayrı ilçe müzik piyasasına sürmüş ardından 1998 senesinde Çiğdem Der Ki, 2002 senesinde Kumru, 2004 senesinde Gücüm Yetene Kadar, 2006 senesinde Salıncak ve 2010 senesinde Ay Karanlık isimli albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür. Şükriye Tutkun Kocaeli doğumlu aslen Artvin’lidir

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.