Süheyla Demir Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
724
Süheyla Demir Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Süheyla Demir Kimdir?, biyografi sitemizde Süheyla Demir Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Süheyla Demir Kimdir? kaç yaşında?, Süheyla Demir Kimdir? memleketi neresi, Süheyla Demir Kimdir? evi nerede, Süheyla Demir Kimdir? nereli, Süheyla Demir Kimdir? instagram, Süheyla Demir Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Süheyla Demir Kimdir? Biyografi

Süheyla Demir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Haber Global Dış Hatlar programı sunucusu ve spikeri kimdir? Haber Global TV Süheyla Demir kimdir? Süheyla Demir ile ‘’Dış Hatlar’’ programı Türkiye’nin yeni haber kanalı Haber Global’de.

Süheyla Demir İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Öğrenimine burada başladı. Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi’ni bitirdiktan sonra 2004 senesinde üniversiteye başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü 2009 senesinde bitirdi.

Daha sonra yüksek lisansını Rusya Federasyonu devlet bursu ile Moskova  Rusya Dostluk ve Barış Üniversitesi’nde  yaptı. Bitirme tezi ise  “Putin Döneminde Rusya Federasyonu’nun Avrasyacılık Politikaları” üzerine oldu.

Süheyla Demir, Radyo Sputnik mikrofonunda Rusya Gündemi ve Panaroma Rusya programlarının editörlüğünü yaptı. Ayrıca “Radyo Sohbetleri” isimli kültür-sanat programının sunuculuğunu yapmıştır.

Kariyer yolculuğuna bakıldığında, 2007 senesinde ilk kez CNN TÜRK kanalında yazı işleri asistanı olarak çalıştı. 2008 senesinde kapatılan Radikal gazetesine editör olarak geçti. Daha sonra AGS Grubu bünyesinde 2 yıl boyunca Halkla İlişkiler Asistanı olarak görev aldı.

2015 senesinde Sputnik Türkiye’de Rus siyasetinde uzmanlaşmış ülkeler arası haber masası editörü ve yazarı olarak görev aldı. Rusya’nın diplomasi, ekonomi ve Türk-Rus ilişkileri üzerine röportajlar yaptı.

Süheyla Demir Habertürk ekranlarına 2016 senesinde geçti. Burada dış hatlar haber editörü olarak görev yaptı.

Süheyla Demir şimdilerde Haber Global TV’de Süheyla Demir ile ‘’Dış Hatlar’’ programını sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.