Stabil Dağra Solmaz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
377
Stabil Dağra Solmaz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Stabil Dağra Solmaz kimdir?, biyografi sitemizde Stabil Dağra Solmaz kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Stabil Dağra Solmaz kimdir? kaç yaşında?, Stabil Dağra Solmaz kimdir? memleketi neresi, Stabil Dağra Solmaz kimdir? evi nerede, Stabil Dağra Solmaz kimdir? nereli, Stabil Dağra Solmaz kimdir? instagram, Stabil Dağra Solmaz kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Stabil Dağra Solmaz kimdir? Biyografi

Stabil Dağra Solmaz nereli? Kaç yaşında?

Stabil Dağra Solmaz kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Stabil adı nedir? Dağra ne demek stabil? Dağra Solmaz kaç yaşında? Dağra Solmaz sevgilisi? Dağra Solmaz wikipedia, alevi mi, Kürt mü, annesi, kardeşi, ailesi? Stabil seslendirdiği, o, gökyüzü, ben kimim ve uyu kelimeleri hayran kitlesi aracılığıyla çok beğenildi. Stabil sevgilisi, Stabil boyu kaç cm ve ile ilgili araştırılanler kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak. 

Stabil Dağra Solmaz yaşamı ve biyografisi

Stabil Dağra Solmaz Türk Hip Hop Rap sanatçısıdır. 7 yaşında başladığı müzik kariyerine 2012 senelerın başında adım atarak büyük bir çıkış yakaladı.

stabil sevgilisi

Stabil gerçek adı ile Dağra Solmaz 26 Nisan 1996 senesinde Aydın, Kuşadası’nda dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Sivas Zaralı’dır. Rap Şarkıcısı Stabil eğitim yaşamına Aydın Kuşadası’nda başladı. 2004 senesinde Ankara’da yaşadı. Ardından ailesi ile birlikte yeniden Aydın Kuşadası’nda yaşamını sürdürmeye başladı.

Stabil müzik çalışmalarına halen 7 yaşındayken başladı. Şiirler kaleme aldı, sözler yazdı. Rap müziğine karşı ilgi duymaya başladı. Ortaokulu bitirdiktan sonra Kuşadası Şehit Kaya Aldoğan Lisesi’nde eğitim hayatına sürdü. Lise saatleri civarında birinci sınıfta okurken İstanbul’a taşındı. İstanbul’da Suadiye Hacı Mustafa Tarman Anadolu Lisesi’nde eğitim hayatına sürdü. Lakin lise eğitimini yarıda bırakarak Aydın Kuşadası’na geri döndü ve okulu bıraktı. Stabil için yeni bir yaşamın sayfaları açıldı. Genç Rap Şarkıcısı Stabil 2012 senesinde kayıtlarına ilk kez İzmir Çambidibi’nde evinin bodrum katında adım attı. İlk stüdyosu KaraKale records’u açtıktan sonra rap dünyasında tanınmak için çalışmalara başladı. 2013 senesinde sahne adını tanımlayan ismi “Stabil” adını verdiği 8 şarkıdan yaşanan çıkış albümünü paylaşımı yaptı. Ayrıca aynı yıl “Agarta” albümünü de paylaşımı yaptı. Albümde İmpala ve Rizzo Guerta ile müzik çalışmaları oldu. 2014 senesinde “Agarta 2” albümünü yayınlayan Stabil yine İmpala, Rizzo Guerta ve Arman Yekta ile featlere yer verdi.

Stabil Türkiye’nin ilk rap müzik filmi “Kovala” ‘da başrolde oynadı. Wovie etiketiyle yayına giren “Kovala (Orijinal Film Müziği)” adlı tekli çalışmasıdır. Bekar olan Stbil şimdilerde müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.