Soner Demirtaş Biyografisi

Soner Demirtaş Biyografisi

13 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Soner Demirtaş kimdir? Soner Demirtaş biyografisi, Soner Demirtaş sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Soner Demirtaş memleketi, Soner Demirtaş kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Soner Demirtaş hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Soner Demirtaş biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Soner Demirtaş doğum tarihi: 25.Haziran.1991Soner Demirtaş burcu: Yengeç

Soner Demirtaş mesleği: Sporcu

2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında 74 kiloda güreşecek.

Soner Demirtaş, 25 Haziran 1991 tarihinde Tokat’ın Çat kasabasında doğmuştur. Orada büyümüştür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi SK sporcusudur. Karaman ilindeki Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu beden eğitimi öğretmenliği öğrencisidir. Babası kasaplık yapmakta ve 5 kardeşlerden Bekir Demirtaş ve Abbas Demirtaş adlı 2 ağabeyi ve bir kardeşi de kendisi gibi güreşçidir.

Soner Demirtaş, Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de Haziran 2015’de düzenlenen ilk Avrupa Oyunları’nda, 74 kg’da gümüş madalya kazandı.

Soner Demirtaş, 14 Mart 2016 tarihinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında erkekler serbest stil 74 kiloda altın madalya kazandı. Avrupa Şampiyonu Oldu.

Soner Demirtaş, 2016 Rio Olimpiyatları’na da katılacak. 24 Nisan 2016 tarihinde Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’da düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları eleme müsabakalarının son gününde yapılan erkekler serbest stil müsabakalarında mindere çıkan 74 kiloda Soner Demirtaş ve 65 kiloda Yakup Gör, olimpiyat vizesi aldı.

Türkiye adına olimpiyat kotası alan güreşçiler :
Grekoromen
130 kiloda Rıza Kayaalp
75 kiloda Selçuk Çebi
98 kiloda Cenk İldem

Erkekler serbest stil:
125 kiloda Taha Akgül
97 kiloda İbrahim Bölükbaşı
86 kiloda Selim Yaşar
57 kiloda Süleyman Atlı

Serbest Stil Kadın (FW)
58 kiloda Elif Jale Yeşilırmak
69 kiloda Buse Tosun
75 kiloda Yasemin Adar
74 kiloda Soner Demirtaş
65 kiloda Yakup Gör
63 kiloda Hafize Şahin
53 kiloda Bediha Gün

Soner Demirtaş

istanbul escort bayan