Soner Çetin kimdir, Soner Çetin kaç yaşında?

06.11.2021
229
Soner Çetin kimdir, Soner Çetin kaç yaşında?

Soner Çetin kimdir, biyografi bölümünde Soner Çetin biyografi sayfası ile karşınızdayız. Soner Çetin kaç yaşında?, Soner Çetin memleketi neresi, Soner Çetin facebook, Soner Çetin nereli, Soner Çetin instagram, Soner Çetin ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Soner Çetin kimdir? başlığımızın detayları..

Soner Çetin Kimdir – Soner Çetin Biyografi

1968 senesinde Adana’nın Yüreğir ilçesi Şıhmurat köyünde dünyaya geldi. Çocukluğu ve ilk gençliği Sarıyakup Mahallesi’nde geçti. İlköğrenimini İnkılap İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ile Adana Erkek Lisesi’nde bitirdi. 1988 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi, 1992 senesinde mezun oldu. Hemen memleketi Adana’ya dönerek Adana Barosu’nda avukatlık stajına başladı. Soner Çetin 1993 senesinden bu yana Adana Barosu’nda kayıtlı üyesi olarak serbest avukatlık yaptı. Belediye başkanı seçilmesiyle birlikte bu görevini bıraktı. 

Bugüne kadar bir çok sivil toplum örgütü, dernek ve spor kulübünde yöneticilik yapan Av. Soner Çetin Adana Barosu bünyesindeki çeşitli komisyonlarda görev aldı. 2004 senesinde Adana Barosu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çetin 2006 senesinde Adana Barosu Demokrat Avukatlar Grubu’nun başkan adayı olarak seçimlere girdi. Siyasal yaşamına 1992 senesinde CHP’nin Seyhan ilçe örgütünde kurucu üye, ilçe ve il yöneticisi olarak atılan Soner Çetin partinin çeşitli kademelerde görevler üstlendi. Soner Çetin 2009 senesinde CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu. Çetin 2010 yılı Mayıs ayında yapılan 33. Olağan Kurultay’da CHP Parti Meclisi kullanıcı hesabıne seçildi. 
014 yılı 30 Mart’ında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Çukurova Belediye Başkanlığına seçildi. 
Evli ve 3’ü kız, 4 çocuk babası olan Av. Soner Çetin İngilizce ve Almanca biliyor. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.