Somer Sivrioğlu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
522
Somer Sivrioğlu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Somer Sivrioğlu Kimdir?, biyografi sitemizde Somer Sivrioğlu Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Somer Sivrioğlu Kimdir? kaç yaşında?, Somer Sivrioğlu Kimdir? memleketi neresi, Somer Sivrioğlu Kimdir? evi nerede, Somer Sivrioğlu Kimdir? nereli, Somer Sivrioğlu Kimdir? instagram, Somer Sivrioğlu Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Somer Sivrioğlu Kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Somer Sivrioğlu  
Doğum tarihi:  25/05/1971 (48 yaşında)
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.90 cm
Kilo: 120 kg
Burcu: Boğa
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Boşanmış (Aslı Sencer Sivrioğlu ile)
Meslek:  Aşçı, Şef, Televizyon Sunucusu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Somer Sivrioğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? 

MasterChef yarışma programı ile ünlenen aşçı, şef ve bunun yanı sıra sunucu ve yazar Somer Sivrioğlu kimdir? Nereli? Hangi restoranın sahibi? Somer Sivrioğlu eşini aldattığı editör sevgilisi Pınar Kızılkaya kimdir? Gerçekten ihanet etti mi? Eşi ile boşandı mı? Çok daha fazlası kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Somer Sivrioğlu yaşamı ve biyografisi

Aşçı ve Şef Somer Sivrioğlu 25 Mayıs 1971 senesinde İstanbul’da
dünyaya gözlerini açtı. Esasen memleketi Eskişehir’dir. Eğitim yaşamına İstanbul Kadıköy’de
başladı. Öğrenimi ile birlikte annesinin sahibi olduğu ve işlettiği mekanda
aşçılık alanında eğitimler aldı. Liseden mezun olduktan sonra Üniversiteyi
Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü bitirdi.

1995 senesinde Yüksek Lisans için Avustralya’ya gitti. Yurtdışında Sydney’de otellerin mutfaklarında çalıştı. Kuzeni ile birlikte burada restaurant açtı. “Sydney’de Efendy” adında restaurantı bulunmaktadır. Sydney’deki Wagamama restoranınıda ulusal operasyon müdürü olarak çalıştı. Somer Sivrioğlu bir dönem “Lezzet Yolculuğu” adlı radyo programını sundu. “En kaliteli restaurant, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü” gibi daha birden fazla dalda ödül sahibi oldu. 2016 senesinde ikinci restoranını açtı ve adını da “Anason” koydu. 2015 senesinde Avustralyalı yazar David Dale ile “Anatolia: Adventures in Turkish Cooking” adlı bir kitabın kaleme alınmasında imzası oldu. Özel yaşamında Aslı Sencer Sivrioğlu ile evli olan fakat 18 yıl sonra boşanan Somer Sivrioğlu Derin ve Deniz adında bir kız ve erkek çocuğu bulunmakta.

Somer Sivrioğlu 2018 senesinde ilk kez ekranlara gelen TV8 ekranlarında yayına giren “MasterChef Türkiye” adlı yemek yapma müsabakasında Hazer Amani ve Mehmet Yalçınkaya ile birlikte jüri üyesi olarak görev aldı. Yarışma sonrasında ünü iyice yayılan Somer Sivrioğlu magazin dünyasında eşini editör sevgilisi ile aldattığı gerekçesi ile epeyce gündemde kaldı. Bu sürecin sonrasında eşi Aslı Sivrioğlu ile boşanma kararı aldı. Somer Sivrioğlu, 2019 senesinde MasterChef 2. Sezon’unda TV8 ekranlarında Mehmet Yalçınkaya ve İtalyan şef Danilo Zanna ile birlikte jüri üyesi olarak görev aldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.