Sine Çakır kimdir, Sine Çakır kaç yaşında?

07.11.2021
1.299
Sine Çakır kimdir, Sine Çakır kaç yaşında?

Sine Çakır kimdir, biyografi bölümünde Sine Çakır biyografi sayfası ile karşınızdayız. Sine Çakır kaç yaşında?, Sine Çakır memleketi neresi, Sine Çakır facebook, Sine Çakır nereli, Sine Çakır instagram, Sine Çakır ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Sine Çakır kimdir? başlığımızın detayları..

Sine Çakır Kimdir – Sine Çakır Biyografi

Sine Çakır, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2005’de mezun oldu. Üniversite senelerında CNNTürk haber merkezinde televizyon yayıncılığı deneyiminin temellerini attı. Ardından İstanbul Sanayi Odası’nda AB proje geliştirme biriminde yer aldı. 2007 senesinde girdiği CSA Global Publishing’de proje yöneticisi olarak 3 yıl çalıştı. Ardından İngilizce eğitim almak üzere ABD’ye gitti.

Döndükten sonra 2010’da Dialog Sunuculuk Okulu’nda fonetik, diksiyon, röportaj teknikleri, tv programcılığı ve topluluk önünde konuşma dersleri aldı. Ardından sektörün duayenlerinden Öztürk Pekin ile diksiyon ve spor spikerliği üzerine çalıştı. 2010’da LigTv kariyerine ‘Farklı Açı’ programının kurgusunu hazırlayarak başladı. Eş zamanlı olarak Süperlig maç yayınlarında canlı bağlantılar ve röportajlarda yer aldı. Kariyerine 2011’den bu yana spikerlik ve sunuculuk ile devam eden Sine Çakır,Daha önce Lig Tv’de Ana Haber, Ara Haberler, Günün Sonu ve Günaydın Futbol gibi programları hazırlamış ve sunmuştur.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.