Sine Büyüka kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
101
Sine Büyüka kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sine Büyüka kimdir?, biyografi sitemizde Sine Büyüka kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sine Büyüka kimdir? kaç yaşında?, Sine Büyüka kimdir? memleketi neresi, Sine Büyüka kimdir? evi nerede, Sine Büyüka kimdir? nereli, Sine Büyüka kimdir? instagram, Sine Büyüka kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sine Büyüka kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sine Büyüka
Doğum tarihi: 12 Nisan 1983
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.77 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Spiker, Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın

Sine Büyüka nereli? Kaç yaşında?

Sine Büyüka kimdir, boy kilo? Ömer Büyüka akrabalığı ne? Evlendi mi, eşi, sevgilisi, kiminle evli? Sine Büyüka Ersin Düzel ile ilgili haberleri kısaca Şansal Büyüka kızı Sine Büyüka yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sine Büyüka yaşamı ve biyografisi

Sine Büyüka Türk sunucu, spiker ve müzisyendir. Türk gazeteci, spor yazarı, program sunucusu ve bunun yanı sıra spor yorumcusu Şansal Büyüka’nın kızıdır. 2008 senesinde sunucu Ersin Düzen ile birliktelikleri ile gündeme gelmiş ve 2010 senesinde da söz ve müziği kendisine ait olan “Oyuncak adam” şarkısı ile ünlenmiştir.

Sine Büyüka Ersin Düzel

Sine Büyüka 12 Nisan 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Duayen Şansal Büyüka’nın kızıdır. Sine Büyüka aslen Sakaryalıdır. Sine Büyüka eğitim yaşamına Londra King’s Koleji’nde başladı. Daha sonra eğitim hayatına MEF Lisesi’nde sürdü. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde sürdü.

Mesleki kariyerine ilk kez Üniversite radyosunda DJ’lik yaparak başladı. 2010 senesinde NTV ekranlarında basketbolcu İbrahim Kutluay ile birlikte ”Futbol Tatilde” programını sundu. En büyük çıkışını da bu programla yaptı.  2010 senesinde FIBA Dünya Kupası maçlarında muhabirlik ve Digitürk kanalında edtör olarak görev aldı.  Londra’da “design and management” kursunu bitirdi. Aynı zamanda “Cosmopolitan” ve “InStyle” dergilerde “Stil Editörlüğü” yaptı.

Sine Büyüka özel yaşamında 2008 senesinde Sine Büyüka, evlilik planı yaptığı ve nişanlandığı sunucu Ersin Düzen’den ayrılarak gündeme gelen isim olmuştur. Sine Büyüka ardından özel yaşamında Efes Pilsen basketbol takımının basketçisi Cenk Akyol ile ismi anıldı. 2010 senesinde ise müzik hayatına da el atarak söz ve müziği kendisine ait olan “Oyuncak adam” adlı şarkıya klip çekerek büyük beğeni toplamıştır.

Sine Büyüka şimdilerde İstanbul ve Londra’da yaşamakta olup müzik dünyasında daha aktiftir ve müzik endüstrisi ile ilgili workshoplar düzenlemektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.