Şinasi Yurtsever Kimdir ve Nerelidir? Bilinmeyenleri İle Hayatı

26.10.2021
190
Şinasi Yurtsever Kimdir ve Nerelidir? Bilinmeyenleri İle Hayatı

Şinasi Yurtsever Kimdir ve Nerelidir? Bilinmeyenleri İle Hayatı, biyografi sitemizde, Şinasi Yurtsever Kimdir ve Nerelidir? Bilinmeyenleri İle Hayatı başlığı altında makale bir araya getirdik. Şinasi Yurtsever Kimdir ve Nerelidir? Bilinmeyenleri İle Hayatı biyografisi yazımızda…

Şinasi Yurtsever Kimdir ve Nerelidir? Bilinmeyenleri İle Hayatı

Şinasi Yurtsever nasıl oyuncu oldu? Bugüne kadar hangi dizi ve filmlerde yer aldı? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Boyu,kilosu ve burcu nedir? Tüm bu soruların cevabı biyografi içerikli yazımızda.

Bir çok eleştirmen aracılığıyla Türkiye’nin en gülünç adamları içinde gösterilen Şinasi Yurtsever, 23 Mayıs 1977 tarihinde Erzincan’da dünyaya geldi. Esasen Erzincanlıdır. İkizler burcudur. 1.78 boyunda ve 80 kilodur.Sosyoloji bölümünde okurken bu bölümü bırakıp sınavlara girip oyuncu olmaya karar verdi. İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur.

1996’da istanbul’a geldi oyunculuğa başlamadan önce zor günler geçirdi ve değişik işlerde çalıştı.
Bir açıklamasında 40 yaşımdan sonra ünlü oldum diyen tecrübeli oyuncu Şinasi Yurtsever şimdiye kadar aslında birden çok çalışmada yer aldı.
Başka İstanbul Yok dizisi ile ilk kez kameralar önünde oyunculuk deneyimini yaşadı.

1997 ile 2000 senelerı içinde yayına giren Küçük İbo isimli dizide Selçuk kişiliğiyle tanındı. Ardından Yılan Hikâyesi, Kınalı Kar, Avrupa Yakası, Yabancı Damat, Bir Bulut Olsam ve Aşk ve Ceza gibi birden çok televizyon dizisinde rol aldı.
2003 yapımı Yazı Tura filminde Basri kişiliğiyle ilk sinema tecrübesini yaşadı.
Ardından Hayatımın Kadınısın, Hokkabaz ve Küçük Kıyamet isimli sinema filmlerinde rol aldı.
2011 senesinde Çalgı Çengi filminde nakliyatçı rolünü canlandırdı.
2012 senesinde başlayan İşler Güçler dizisinde yapımcı Hakkı kişiliğiyle büyük ün kazandı.
2013 yapımı Düğün Dernek filminde Yılmaz karakterini oynadı.
2014 senesinde başlayan “Kardeş Payı” dizisinde ise Hilmi kişiliğini oynadığında ise oyunculuğu ile Tüm Türkiye’nin takdirini topladı.
2014 senesinde İnternet fenomeni Pucca’nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Allah Beni Böyle Yaratmış ve Ay Hadi İnşallah gibi kitaplarından esinlenerek çekilen “Hadi İnşallah” adlı sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Cezmi Baskın, Şinasi Yurtsever ile birlikte rol aldı.
2014 senesinde “Olur Olur!” adlı sinema filminde Ayten Uncuoğlu, Alper Kul, Mehmet Özgür, Aylin Kontente ile birlikte rol aldı.
2015 senesinde yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı “Düğün Dernek 2: Sünnet” adlı sinema filminde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin ile birlikte rol aldı.
2016’da Geniş Aile 2:Her Türlü
2017’de Çalgi Çengi Ikimiz, Dört Köşe,Yol Arkadasim,
2018’de Arapsaçi filmlerinde rol aldı.
2019’da dengi dengine dizisinde yer aldı.
Yakın gelecekte Efsane Aile ve İlk Buluşma programlarını Sinan Çalışkanoğlu ile sundu.
Şu anda TRT1 ekranlarında yayına giren Tutunamayanlar dizisinde Hicabi kişiliğine hayat vermektedir.

İnstagramı çok fazla kullanan tecrübeli oyuncunun bu yazının hazırlandığı an saygınlığıyla resmi İnstagram hesabında 95.400 takipçisi bulunmaktadır.

Şinasi Yurtsever’in resmi İnstagram Hesabı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.