Sinan Yılmaz Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
150
Sinan Yılmaz Kimdir? Biyografi Sayfası

Sinan Yılmaz Kimdir? Biyografi, bölümünde Sinan Yılmaz Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Sinan Yılmaz Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Sinan Yılmaz Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Sinan Yılmaz Kimdir Biyografi

Sinan Yılmaz, 1978 senesinde Trabzon’un Maçka beldesinde dünyaya geldi. 6 yaşına kadar burada büyümüştür. Daha sonra ailesiyle birlikte Adapazarı’ na taşınmış ilkokulu ve ortaokulu burada tamamlamıştır. Lise ikinci sınıftayken ailesiyle birlikte Almanya’ ya göç eden Sinan Yılmaz, burada müzik eğitimi almaya başlamıştır.


Sanatçı bir aileden gelen Sinan Yılmaz ağabeyi Adnan Yılmaz’ın desteğiyle müzik eğitimi alarak kendini geliştirmiş Almanya’da kurduğu grupla eğlencelerde, düğünlerde, şenliklerde sahne almıştır.

1989 senesinde Sevgi Dünyası isimli ilk kasetini çıkartarak müzik piyasasına giren Yılmaz, sonrasında 1995 senesinde Gurur isimli ikinci kasetini, 1998 senesinde Kralını tanımam adlı üçüncü kasetini çıkartmıştır.

Sinan Yılmaz 2014 senesinde çıkardığı Sende Kaldı adlı albümle müzik piyasasına bomba gibi düşmüştür. Bu albümünde bulunan Kolbastı parçası Karadeniz ve Türk gençliği aracılığıyla Kolbastı’nın yeniden keşfedilmesini sağlamış ve bu gün Trabzonspor’un maçlardan sonra oynaması ile gündemde kalmaya devam etmiştir.

Sinan Yılmaz Albümleri

2019 Metelik / Patika
2016 Hastasıyız Dede
2014 Sende Kaldı
2012 Alev Alev Gitme
2010 Akıllara Zararsın Kolbastı
1998 Kralını Tanımam
1995 Gurur
1989 Sevgi Dünyası

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.