Sinan Engin Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
249
Sinan Engin Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Sinan Engin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Sinan Engin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Sinan Engin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Sinan Engin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Sinan Engin Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Beşiktaş futbol takımı ile olan ilişkisi ve Türk televizyonlarında spor yorumcusu olarak anılan Sinan Engin kimdir ve kariyeri nasıl şekillenmiştir? Türkiye’nin ünlü isimlerinden biri olarak bilinen Sinan Engin nerelidir ve kaç yaşındadır? Evli midir ve futbol yaşamında hangi başarıları bulunmaktadır gibi bütün soruların cevabını bu yazımız aracılığıyla bulacaksınızdır.


Sinan Engin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Uzun seneler boyunca Beşiktaş Futbol Kulübü’nün yönetim noktasında tanınan ve kulüp ile alakalı önemli görevlerde bulunan Sinan Engin, 1964 senesinde Trabzon’un Maçka beldesinde doğmuştur. Esasen Trabzonlu olmasına rağmen yaşamının büyük bir bölümü İstanbul’da geçen Sinan Engin, şimdilerde televizyonlarda futbol yorumcusu olarak tanınmaktadır. 1974 senesinde halen 10 yaşındayken başladığı futbol kariyeri Beşiktaş’ın altyapısında şekillenmeye başlarken, 1981 senesinde Beşiktaş A takımına yükselmeyi başarmıştır. Bir dönem Kuşadasıspor’da kiralık olarak futbol yaşamına devam etmiş ve ardındansında Adana Demirspor, Ankaragücü ve Sarıyer takımlarında oynayarak kariyerini tamamlamıştır.

Sinan Engin futbol oyunculuğu kariyerini 1994 senesinde bitirdiktan sonra teknik direktör olarak futbol yaşamını sürdürmüştür. Kariyeri boyunca sol açık olarak görev alan Engin, teknik direktörlük kariyeri sırasında 1998-99 sezonunda Kuşadasıspor, 1999-2000 sezonunda Boluspor ve 2000 senesinde Ankara spor ile 2001-2004 senelerı içinde ise Beşiktaş takımında görev almıştır. Çocukluğundan bu yana yoğun bir ilgi olan Beşiktaş, kendisi için bir önem arz etmiş ve ardındanki senelerda oğlunun da Beşiktaş’ta yer alması için girişimlerde bulunmuştur.


Sinan Engin’in Televizyon Ve Yöneticilik Kariyeri

Uzun seneler boyunca futbolla ilgilendikten sonra futbol antrenörlüğü, yöneticilik ve televizyon yorumculuğu yapan Sinan Engin kaç yaşındadır sorusu için 2018 yılı itibariyle 54 yaşında olduğu belirtilebilir. Futbol kariyerini tam 30 yaşında Sarıyer formasıyla bıraktıktan sonra teknik direktörlük kariyerinde özellikle Beşiktaş’ın 100. senesinde takımın kadrosunda bulunan bulunması kendisi için önemli bir nokta olarak bilinmektedir. Zira bilhassa Beşiktaş’ın 100. yıl kutlamalarını gerçekleştirdiği 2002-2003 sezonu sırasında şampiyonlukta önemli bir katkısı bulunmuştur. Lakin 2004 seneler itibariyle kulüp ile ilişiği kesilmiştir. Bu zamanda Alaattin Çakıcı ile olduğu gibi istenmeyen bazı iletişimler ve münasebetler içinde bulunması kulüpte bulunmasına engel olmuştur. 2007-2008 sezonunda Yıldırım Demirören Başkanlığı zamanında tekrar görevine devam etmiş ve bir sonraki sezon Ertuğrul Sağlam’ın takımdan ayrılıp Mustafa Denizli’nin vazifeye getirilmesi ile kendisi de takımdan ayrılmıştır.

Futbol kariyerinde Beşiktaş’la alakalı çok önemli çalışmaları bulunan ve Beşiktaş’ın başarılarında önemli bir yeri bulunan Sinan Engin, bunun yanı sıra televizyon için de önemli bir kariyer sahibidir. Yıllardır Beyaz TV’de yayına giren Beyaz Futbol programının sunucusu Ertem Şener, Ahmet Çakar ve Abdülkerim Durmaz ile Rasim Ozan Kütahyalı gibi isimler ile birlikte futbol yorumculuğunu sürdürmektedir. Hatta futbol yorumculuğu ile birlikte bunun yanı sıra 2016 senesinde vizyona giren Adam mısın sinema filminde de yine aynı ekip ile birlikte rol almıştır.


Sinan Engin’in Özel Hayatı

Bilhassa çok popüler bir biçimde Beşiktaş yöneticisi olarak tanındığı senelerda 1990 senesinde Seda Sayan ile evlenmiş ve bu evliliğinden Oğulcan Engin adında bir oğlu olmuştur. 1995 senesinde Seda Sayan ile boşandıktan sonra oğlunun Beşiktaş’ın altyapısında bulunmasına ve futbola devam etmesine önem vermiştir. İkinci evliliğini 1997 senesinde Ayşe Karasu ile yapan Sinan Engin, bu evliliğinden de Elif isimli bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Beyaz Futbol programında kimi zaman sansasyonel kimi zaman ilgi çekici açıklamalarıyla tanınan ve Türk futbolunda önemli bir isim olarak anılan Sinan Engin, farklı zamanlarda televizyon reklamları ve programlarında da bulunmaktadır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.