Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
232
Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi Sayfası

Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi, bölümünde Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Sinan Akyüz

Sinan Akyüz,  1972 senesinde Iğdır’da dünyaya geldi.  Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda bitirdiktan sonra, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Yirmi üç yaşında gazeteciliğe başladı. Gazeteciliğin aşağı yukarı her kademesinde çalıştı. Daha sonra gazeteciliğe ara verip Almanya’ya gitti. Bir süre sonra tekrar İstanbul’a döndü.

1996 senesinde Sabah Gazetesi’nin dergi grubunda çalışmaya başladı. O dönem fotoğrafla tanıştı. Birçok yayın organına moda ve portre fotoğrafları çekti. 1999’da Sabah Gazetesi’nin hafta sonu eklerinde çalışmaya başladı.

2001’de fotoğrafçılık mesleğine ara verip ağırlıklı olarak kitap yazdı. 2006 senesinde ise Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Şu anda Takvim Gazetesi’nde köşe yazılarına devam etemektedir. Ayşen Akyüz ile evli olan Sinan Akyüz, ikiz erkek çocuk babasıdır.

Sinan Akyüz Kitapları


2003 Etekli İktidar (deneme)
2005 Bana Sırtını Dönme (öykü)
2007 İki Kişilik Yalnızlık (roman)
2008 Yatağımdaki Yabancı (roman)
2009 Sevmek Zorunda Değilsin Beni (roman)
2010 Aşk Meclisi (roman)
2011 Piruze: Şamda Bir Türk Gelin (roman)
2012 İncir Kuşlari (roman)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.