Simge Tertemiz kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
326
Simge Tertemiz kimdir, nereli, kaç yaşında?

Simge Tertemiz Kimdir, biyografi sitemizde Simge Tertemiz ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Simge Tertemiz kaç yaşında?, Simge Tertemiz memleketi neresi, Simge Tertemiz evi nerede, Simge Tertemiz nereli, Simge Tertemiz instagram, Simge Tertemiz ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Simge Tertemiz Biyografi

Simge Tertemiz kimdir, kaç yaşında, kaç doğumlu, boyu, kilosu, burcu, eşi, sevgilisi, çocukları? Simge Tertemiz Nail Kayra Kadıoğlu? Simge Tertemiz evli mi, kiminle evlendi, eski hali, estetiksiz hali, ikizi, boy kilo yaş?  Simge Tertemiz Alevi mi, babası neden öldü, neden boşandı, boşandığı eşi eski kocası Murat Kadıoğlu kim? Yeni sevgilisi kimdir? Simge Tertemiz dizileri, filmleri, yer aldığı diziler, hangi dizilerde oynadı, İşte Benim Stilim müsabakasındaki rolü? Simge Tertemiz iş dünyası, 15 yaş kariyeri, Türkiye Güzeli, Güzellik Yarışması, Best Model, Miss Turkey, ile ilgili kısaca bilgi, yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları?

Sunucu, manken ve oyuncu, Simge Tertemiz 9 Eylül 1988 senesinde Hatay İskenderun’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Metin Tertemiz Mayıs 2020 tarihinde balkondan düşerek yaşamını yitirmiştir. Eğitim yaşamına Hatay İskenderun’da başlayan Simge Tertemiz lise eğitimini Yahya Kemal Beyatlı İÖO, Nuri Cıngıllıoğlu Lisesinde bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde sürdü.

Simge Tertemiz boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Simge Tertemiz 2002 senesinde katıldığı Best Model of Turkey yarışmasına katılması ile yaşamı bir anda değişmeye başladı. 2002 senesinde düzenlene Best Model of Turkey müsabakasında gelecek vadeden misyon ödülünü aldı. Ardından 2004 senesinde Best Model of Turkey birincilik ödülünün sahibi oldu. 2004 senesinde Best Model of The World dördüncüsü olan Simge Tertemiz aynı yıl  Miss Tourism beşincilik ödülünü aldı.

Simge Tertemiz televizyonculuk kariyerine 1997 senesinde Özel Hat magazin programını sunarak adım attı.  Simge Tertemiz 2009 yılına kadar Özel Hat programını sunmaya sürdü.

Televizyon şov programlarına da katılan Simge Tertemiz 2008 senesinde Okan Bayülgen’in sunduğu Disko Kralı, 2009 senesinde Medya Kralı ve 2014 senesinde Makina Kafa televizyon programına katıldı.

Günümüzde sunucu olarak yaşamını ilerleten Simge Tertemiz 2016 senesinde İşte Benim Stilim yarışması ünlüler içinde yer aldı. Bugünlerde Beyaz TV ekranlarında Hayatın Rengi programını ve Euro D ekranlarında İş Dünyası programları ile ekranlarda yerini korumaktadır.

Simge Tertemiz dizi ve film oyunculuğuna 2007 senesinde adım attı. İlk kez 2007 senesinde Çılgın Dersane sinema filminde Gamze rolü ile beyazperde de yerini aldı. 2008 senesinde sinema filminin devam serisi olan Çılgın Dersane Kampta filminde yine Gamze rolünü canlandırdı. Aynı yıl 2008 senesinde Mert ile Gert dizisinde Afet rolünü oynadı. 2009 Offshone Sürat Tekneleri Yarışmasının tanıtımını yaptı. 2010 senesinde Gecekondu dizisinde rol alan Simge Tertemiz 2010 senesinde Türk Malı dizisinde Konuk Oyuncu olarak rol aldı. Simge Tertemiz bunun bunun yanında Boxer okurları aracılığıyla 2011 senesinin en seksi kadını seçildi.

Özel yaşamı ile de magazin gündemine konu olan Simge Tertemiz 2011 senesinde 4 buçuk aylık hamile olduğu için 5 yıl birlikte olduğu Murat Kadıoğlu nikah masansa oturdu. Bu evliliklerinden Nail Kayra adında bir kız çocukları dünyaya gözlerini açtı.  Lakin Simge Tertemiz Murat Kadıoğlu evliliklerini 2014 senesinde noktayı koyarak boşandılar.  Simge Tertemiz sevgilisi avukat Berdan Güngör olduğu iddia edilmiştir.

Simge Tertemiz boyu 1.78 cm kilosu 56 kg ve burcu Başak.

Simge Tertemiz diziler ve filmleri

  • 2010 Türk Malı (Konuk Oyuncu)
  • 2010 Gecekondu
  • 2008 Mert ile Gert (Afet)
  • 2008 Çılgın Dersane Kampta (Gamze)
  • 2007 Çılgın Dersane(Gamze)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.