Simge Günsan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
306
Simge Günsan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Simge Günsan kimdir?, biyografi sitemizde Simge Günsan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Simge Günsan kimdir? kaç yaşında?, Simge Günsan kimdir? memleketi neresi, Simge Günsan kimdir? evi nerede, Simge Günsan kimdir? nereli, Simge Günsan kimdir? instagram, Simge Günsan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Simge Günsan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Simge Günsan
Doğum tarihi: 23/01/1998 (21 yaşında)
Doğum yeri:  Avustralya Melbourne
Boyu: 1.62 cm 
Kilo: 55 kg
Burcu: Kova
Eğitim durumu: Üniversite, Lisans
Medeni hali: Bekar
Meslek: Tiyatrocu, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Simge Günsan yaşamı ve biyografisi

Türk tiyatro ve televizyon oyuncusu Simge Günsan kimdir? Ünlü oyuncu ile ilgili araştırılan tüm detaylar aslen nereli, doğum yeri, doğum tarihi, yer aldığı diziler, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Simge Günsan Kimdir? Nereli? Kısa olarak Biyografisi

Başarılı ve ünlü oyuncu Simge Günsan 23 Ocak 1998 senesinin Avustralya’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Avustralya Melbourne’da başladı. Çocukluk senelerı yurt dışında geçti. Tiyatro ve oyunculuğa olan tutkusu erken yaşlarda başladı. Liseyi bitirdiktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul’da Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümünde profesyonel oyunculuk eğitim almaya başladı. Simge Günsan halen oyunculuk alanında uzun soluklu bir dizi projesinde yer almamıştır. Aynı zamanda oynadığı uzun soluklu bir sinema filmi de yoktur. Lakin tiyatro alanında sahnelediği ve seyircisini büyülediği tiyatro oyunları bulunmaktadır.

Tiyatro kariyerine profesyonel olarak 2011 senesinde başlayan Simge Günsan ilk kez “Macbeth Mutfakta” adlı tiyatro oyununda oynadı ve bunun yanı sıra oyunu uyarladı. AAynı yıl içinde “Çok Soğuk” tiyatro oyunu sahneledi. 2013 yılına kadar aralıksız tiyatro oyunlarında rol aldı. Daha sonra kısa bir ara verdi. 2018 senesinde bu kez “Koridor” isimli tiyatro oyuncu ile seyircisinin karşısına çıktı. Oldukça fazla beğeni alan Simge Günsan 2019 senesinde televizyon ekranlarında boy göstermeye başladı ve “Güldür Güldür Show” programında “Suzan” kişiliğine hayat vermeye başladı. Günümüzde yaşamını İstanbul’da ilerleten güzel oyuncunun sevgilisi olup olmadığı bilinmemektedir.

Simge Günsan tiyatro oyunları

  • Koridor / Oyuncu 2018
  • Tahir ile Zühre / Oyuncu 2013
  • Circus D’arc / Oyuncu / Proje Tasarım /
    Uyarlayan 2013               
  • Üç Kız Kardeş / Oyuncu 2012    
  • Çok Soğuk / Sahne Teknisyeni 2011      
  • Macbeth Mutfakta / Oyuncu / Uyarlayan

Simge Günsan dizi ve filmleri

Simge Günsan yer aldığı diziler oynadığı filmler ve TV
programları aşağıda güncel olarak listelenmiştir.

  • 2019 Güldür Güldür Show Suzan
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.