Sidar Şahin kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
364
Sidar Şahin kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sidar Şahin kimdir?, biyografi sitemizde Sidar Şahin kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sidar Şahin kimdir? kaç yaşında?, Sidar Şahin kimdir? memleketi neresi, Sidar Şahin kimdir? evi nerede, Sidar Şahin kimdir? nereli, Sidar Şahin kimdir? instagram, Sidar Şahin kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sidar Şahin kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sidar Şahin
Doğum tarihi: 1 Ocak 1980
Doğum yeri: İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo:  Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bilinmiyor
Meslek: Girişimci
Twitter hesabı için tıklayın

Sidar Şahin nereli? Kaç yaşında?

Sidar Şahin kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapar, eğitimi? Sidar Şahin’in çalışma alanı? Sidar Şahin evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Hangi online siteleri kurdu? Sidar Şahin yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sidar Şahin yaşamı ve biyografisi

Sidar Şahin Türk girişimcidir. Türkiye’de bilinen  Peak Games, Mynet Funpac, izlesene.com, Gamegarden ve trendyol.com gibi internet ve e-ticaret sitelerinin kurucusudur. Sidar Şahin Peak Games ‘te olan hisselerini 1,8 milyar dolara satması sonrasında gündeme geldi.

Sidar Şahinin çalışma alanı

Sidar Şahin 1 Ocak 1980 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde sürdürdü. Lakin üniversite eğitimini yarıda bıraktı ve ayrıldı.

Sidar Şahin üniversiteyi bıraktıktan sonra kariyerine ilk kez 2003 senesinde mobil oyun şirketi Funpac’ti kurdu. Funpac kısa bir süre sonra Mynet aracılığıyla satın alınarak 5 milyon dolar yatırımla faaliyetlerine devam etmeye başladı. Ardından 2005 senesinde izlesene.com isimli video sitesini kuran isim oldu. Bu sitede ilerleyen zamanda, Nokta İnternet Teknolojileri aracılığıyla satın alındı. Sidar Şahin’in kurucusu olduğu bir diğer şirket ise  oyun şirketi Gamegarden oldu. Gamegarden ise  Doğan Holding aracılığıyla satın alındı. Sidar Şahin 2010 senesinde trendyol.com alışveriş sitesinin kurucuları içinde bulunan isim oldu. trendyol.com ise Çinli alibaba.com şirketi aracılığıyla satın alındı.

Sidar Şahin bu girişimleri aracılığıyla 2018 senesinde Ekonomist dergisi aracılığıyla “Yılın Erkek Girişimcisi “ ödülüne layık görüldü. Sidar Şahin 2020 senesinde Türkiye’nin ilk yerli oyun şirketi olan Peak Games’i 1.8 milyar dolar gibi bir rakamla ABD şirketi olan Zynga’a satılması ile gündeme geldi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.