Sibil Çetinkaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
130
Sibil Çetinkaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sibil Çetinkaya kimdir?, biyografi sitemizde Sibil Çetinkaya kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sibil Çetinkaya kimdir? kaç yaşında?, Sibil Çetinkaya kimdir? memleketi neresi, Sibil Çetinkaya kimdir? evi nerede, Sibil Çetinkaya kimdir? nereli, Sibil Çetinkaya kimdir? instagram, Sibil Çetinkaya kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sibil Çetinkaya kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sibil Çetinkaya
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1994
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.72 cm
Kilo: 58 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Fenomen, Youtuber
İnstagram hesabı için tıklayın

Sibil Çetinkaya nereli? Kaç yaşında?

Sibil Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu, ikizi? Sibil Çetinkaya Ermeni mi? Dini, ailesi, babası, sevgilisi? Sibil ne demek? Kısa olarak Sibil Çetinkaya yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sibil Çetinkaya yaşamı ve biyografisi

Sibil Çetinkaya Türk Youtuber, Fenomen ve bunun yanı sıra bloger. Sosyal medya kanalları üzerinden ikizi ile paylaşımı yaptığı yaratıcı içeriklerle dikkat çekerek kısa bir sürede tanınmaya başladı ve fenomen halini aldı.

Sibil Çetinkaya Ermeni mi Dini, ailesi, babası, sevgilisi

Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 senesinde İstanbul’da 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Sibil kelimesi farklı dillerde değişik anlamlar taşımaktadır. Türkçe kelime karşılığı çöp, süprüntü manasına gelmektedir. Başka anlamlarda pişirilmiş topraktan yapılan bir çeşit pipo manasına gelmektedir. Bazı kaynaklarda da Sibil; sayıların ilki, herhangi bir varlığı belirsiz olarak gösteren anlamı taşımaktadır. 

Sibil Çetinkaya eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. İlkokul senelerında drama eğitimi almaya başladı.Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nde sürdü. Çocuk hayali olan oyunculuk için bir dönem Londra’da eğitim aldı ve oyunculuk yaptı. Lamda’da oyunculuk dersleri ve Bafta’da bir oyunda rol aldı.

Sibil Çetinkaya  şimdilerde youtube üzerinde ikiz kardeşi ile sürekli olarak renkli videolar paylaşmaktadır. Sibil Çetinkaya beğenerek tükettiği besinler listesinde tatlı ilk sırada yerini almaktadır.

Sibil Çetinkaya mesleki kariyerine ilk kez TV8’de iç yapımlarda kamer arkasında görev alarak adım attı.  Youtube kanalında ise eş zamanlı olarak Instagram fotoğraflarının editlenmesini anlatmakta, kayak tatillerini içeren vloglar hazırlamakta ve yeni mekanlar, moda ve kombinler, yeni trendler, makyaj teknikleri, spor ve sağlıklı yaşam üzerine içerikler sağlamaktadır.

Sibil Çetinkaya, 2020 senesinde sosyal platform fenomeni Ahmet Aksöz ile BluTV ekranlarında ‘Kafayı Yersin’ adlı gezi, yemek ve sohbet programını sağlamaktadır. Sibil Çetinkaya sevgilisi oyuncu Burak Yörük‘tür. Sibil Çetinkaya aslen nereli, Ermeni asıllı olup olmadığına dair bir bilgi yoktur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.