Sezgi Sena Akay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
683
Sezgi Sena Akay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sezgi Sena Akay kimdir?, biyografi sitemizde Sezgi Sena Akay kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sezgi Sena Akay kimdir? kaç yaşında?, Sezgi Sena Akay kimdir? memleketi neresi, Sezgi Sena Akay kimdir? evi nerede, Sezgi Sena Akay kimdir? nereli, Sezgi Sena Akay kimdir? instagram, Sezgi Sena Akay kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sezgi Sena Akay kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sezgi Sena Hasoğlu
Doğum tarihi: 31 Ekim 1995
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.81 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Emir Hasoğlu ile)
Meslek: Manken, Model, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Sezgi Sena Akay nereli? Kaç yaşında?

Sezgi Sena Akay boy kilo, yaş, dizileri, evlendi mi, eşi kim, kiminle evli, hamile mi, çocukları var mı? Esasen nereli, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sezgi Sena Akay yaşamı ve biyografisi

Sezgi Sena Akay Türk dizi, sinema oyuncusu ve modeldir. 2012 senesinde tertip edilen Best Model Of The World güzellik yarışmasına katılması ile yaşamı bir anda değişti ve dizilerde oynamaya başladı.

Sezgi Sena Hasoğlu kimdir nereli kaç yaşında

Sezgi Sena Akay 31 Ekim 1995 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası tekstilci ve annesi de satış müdürü olarak çalışmaktadır. İstanbul Erenköy Kız Lisesi’ni bitirdiktan sonra, üniversite eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde sürdürdü. Sporcu kimliği de bulunan Sezgi Sena Akay ilk etapta Galatasaray’da voleybol oynadı. Ardından Fenerbahçe alt yapısına geçti.

Sezgi Sena Akay organizatör Erkan Özerman’ın öncülüğünde 2012 senesinde katıldığı “Best Model Of The World” güzellik yarışmasını kazanması ile yaşamı bir anda değişmeye başladı. Yarışma sonrasında oyunculuk yapmaya başlayan Sezgi Sena Akay ilk dizi deneyimini 2014 yapımı olan “Zeytin Tepesi” dizisinde “Nevin Karatay” rolü ile adım attı. Ardından bir çok dizide rol aldı. 2017 senesinde beyazperde de ilk sinema filmi olan Salur Kazan: Zoraki Kahraman filmi ile sahnede yerini aldı. 2018 senesinde “Hıçkırık” dizisinde “Nalan Karaoğlu” karakterini oynadı.

Sezgi Sena Akay Emir Hasoğlu

Sezgi Sena Akay 2019 senesinde Emir Hasoğlu ile evlendi ve Sezgi Sena Hasoğlu soyadını aldı. Nisan 2020 tarihinde çiftin “Ali Kerim Hasoğlu” adında bir çocukları dünyaya gelmiştir. Sezgi Sena Akay katıldığı güzellik yarışması sonrasında oyunculuk mesleğine nazaran mankenlik ve fotomodellik yapa tarafının daha ağır bastığını dile getirmiştir.

Sezgi Sena Akay dizleri ve filmleri

Sezgi Sena Akay hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler, oynadığı sinema filmleri aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2018 Hıçkırık (Nalan) TV Dizisi
  • 2017 Salur Kazan: Zoraki Kahraman Sinema Filmi
  • 2017 Meryem (Sevinç) TV Dizisi
  • 2016 Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Sanavber Hatun) TV Dizisi
  • 2015 Acı Aşk (Melek)TV Dizisi
  • 2014 Zeytin Tepesi (Nevin Karatay) TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.