Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

30.10.2021
275
Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Biyografisi, bölümünde Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Seyfi Dursunoğlu

Seyfettin Dursunoğlu, 1 Ekim 1932 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi. Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Deniz Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

Önce ufak kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük solistleriyle paylaşımı yaptı. İzmir Fuarı’na gelen binlerce insan aracılığıyla, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye’de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin kişiliğiyle en büyük sıçramayı TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak yaptı.

Türkiye’de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu sürede Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’e verdiği şakali yanıtları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri şakali bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

1970’lerde bir kanto plağı yaptı. Albüm Adı: Huysuz Virjin 1. Firma: Grafson. İçindeki Parçalar;


Cız Bız
Katina
Beyim Buyursun
Hani Demdir Müptelayım
Sevdim Seni
Çıktım Beyoğlu Başına
Kıvırcık Saçlı Esmer
Berber
Kara Kız
Şık Şık Tuvaletler
Otobüsüm Kalkıyor
Alavera Dalavera

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri kullanıcı hesabı de yaptı.

2007 senesinde Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) aracılığıyla programının yayına girdiği televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı.

2012’de Show TV’de yayına giren Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu.

2012 senesinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri kullanıcı hesabı yapmıştır.Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak kaşımıza çıkmıştır ve Bu benim son kantom diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

2013 senesinde Benzemez Kimse Sana (Show TV) Programında jüri kullanıcı hesabı yaptı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.