Şevval Sam Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
277
Şevval Sam Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Şevval Sam Kimdir?, biyografi sitemizde Şevval Sam Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Şevval Sam Kimdir? kaç yaşında?, Şevval Sam Kimdir? memleketi neresi, Şevval Sam Kimdir? evi nerede, Şevval Sam Kimdir? nereli, Şevval Sam Kimdir? instagram, Şevval Sam Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Şevval Sam Kimdir? Biyografi

Şevval Sam Kimdir? (Yasak Elma Ender) Nereli? Kaç Yaşında?

11 Kasım 1973 senesinde İstanbul’da doğan güzel sanatçı Şevval Sam, naif sesi ile popüler birden fazla Karadeniz şarkısını büyük başarı ile seslendiren Şevval Sam usta ses Leman Sam‘ın kızıdır. Esasen Hakkari‘li olan Şevval Sam Akrep burcudur.

Şevval Sam, Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi Restorasyon bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü bitirdi.

Şevval Sam’ın oyunculuk kariyeri 1993 ve 1998 senelerında Süper Baba dizisindeki rolü ile yükseldi ve 2006 senesinde SEK isimli stüdyo albümü ile müzik kariyerine adım atarak ses sanatçısı oldu.

Şevval Sam Beşiktaş’ın sarı fırtınası lakaplı Metin Tekin ile bir evlilik gerçekleştirmiştir. Bu evlilik 1999 senesinde sonlanmıştır. Bu evliliğinden Tarık Emir Tekin isminde bir oğlu bulunmaktadır.

2018 senesinde Fox Tv ekranlarında yayına giren Yasak Elma dizisinde Ender Argun kişiliğini canlandırmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.