Şevval Sam Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
311
Şevval Sam Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Şevval Sam Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Güzel sesi ile bilinen, son haftalarda de dizilerde boy gösteren güzel sanatçı ve oyuncu Şevval Sam kimdir? Şevval Sam nerelidir? Şevval Sam kaç yaşındadır? Şevval Sam’ın oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi geniş bir şekilde soruların yanıtlarını biyografimiz içinde bulacaksınız.


Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Gerek oyunculuk gerekse müzisyenlik yaşamı ile bir çok kişiyi kendine hayran bırakan Şevval Sam’ın, kendisi ve özel yaşamı ile alakalı Şevval Sam kimdir? gibi bilgiler almak isteyen bir çok hayranı mevcuttur. Bir zamanların unutulmaz şarkıcısı olan Leman Sam’ın iki kızından küçüğü olan Şevval Sam İstanbullu bir ailenin çocuğudur. Lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi’nde güzel sanatlar bölümüne kaydolmuştur. Üniversite eğitimini bitirdiktan sonra 1993 senesinde televizyonlarda yayınlanmaya başlanan ve 1998 yılına dek süren ve bir çok kişi aracılığıyla beğeni ile takip edilen Süper Baba dizisinde rol almıştır. Bu dizideki aldığı rol ile oyunculuk yaşamına başlayan Şevval Sam, kabiliyeti ile bir çok başarılar elde etmiştir.

Sanatçı annesi Leman Sam’ı da örnek alarak Şevval Sam, ilk müzik deneyimi olan Sek albümünün 2006 senesinde piyasaya sürülmesi ile birlikte profesyonel müzik yaşamına başlamış oldu. Sonraki senelerda bu albümü İstanbul’s Secrets ve Karadeniz adlı müzik albümleri izledi. Birçok insanın beğenerek dinlediği Karadeniz’e özel türküleri kendine özgün bir biçimde yorumladığı Karadeniz albümü, hayranları içinde büyük bir beğeni aldı. İlerleyen senelerda yine kendine özgü yorumu ile seslendirdiği şarkılardan bir araya gelen Has Arabesk isimli albümü piyasaya sürdü. Arabesk müziğinin sevilerek dinlenen isimlerinden aldığı şarkıları dile getirdi. Bu albümü de arabesk hayranları aracılığıyla sevilerek dinlenmiştir.


Şevval Sam Ve Oyunculuk Kariyeri

Şarkıcılığının bunun yanında oyunculuğu ile de bir çok birinin dikkatini çeken ve Şevval Sam nerelidir? benzeri sorularla kendisini tanımaya çalışan hayranlarıyla Şevval Sam, Türkiye’de tanınmış bir sanatçıdır. Usta oyuncu Şevket Altuğ’un başrolde olduğu ve bir dönemin büyük beğeni toplamış dizisi Süper Baba’da oynadığı rol ile Şevval Sam oyunculuk kariyerine başlamıştır. 1998 yılına kadar yayına devam eden bu dizide Şevval Sam, oyunculuk alanında göstermiş olduğu kabiliyeti ile bir çok birinin beğenisini elde etmiştir. Süper Baba’nın bitmesinin sonrasında Feride ve Aşkın Dağlarda Gezer adlı dizilerde rol alarak oyunculuk yaşamına devam etmiştir. Bu alandaki en büyük başarısını Kanal D’de 2002 senesinde yayınlanmış olan Gülbeyaz dizisinde elde etmiştir.

Nejat İşler ile paylaşımı yaptığı başrol ile bir çok televizyon seyircisinin beğenisini kazanan Şevval Sam, bu dizide çeşitli Karadeniz türkülerini yorumlamıştır. Bu deneyimi ilerleyen senelerda hazırladığı Karadeniz adlı müzik albümünün temelini oluşturmuştur. Oyunculuk yaşamına çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol alarak devam etmiştir. Cem Davran ve Haluk Bilginer gibi usta isimler ile birlikte dizi projelerinde yer almıştır. Daha sonra müzik kariyerine ağırlık vermesi ile birlikte oyunculuğa bir süre ara vermiştir. Verdiği bu arayı 2016 yapımı Bodrum Masalı dizisi ile sonlandıran Şevval Sam, ardından Fox TV’de yayınlanmaya başlanan Yasak Elma dizisinde başoynamaya başlamıştır.


Şevval Sam Ve Özel Hayatı

Yetenekli oyuncu ve müzisyen Şevval Sam’ın özel yaşamı bir çok hayranının merakla takip ettiği bir konudur. Özel yaşamı ile alakalı Şevval Sam kaç yaşındadır? gibi sorulara yanıt arayan hayranları, sanatçının evlilik durumunu da merak etmektedirler. 1973 doğumlu olan Şevval Sam, lise senelerındayken ödev için ünlü futbolcu Metin Tekin ile bir görüşme yapmaya gitti. 14 yaşındayken tanıştığı ve hayranı olduğu Metin Tekin ile 1993 senesinde 20 yaşındayken dünya evine girdi. 7 sene süren evliliklerinde çiftin Tarık Emir adında bir oğlu olmuştur. Bunun bunun yanında Şevval Sam adı kendisi gibi ünlü bir sanatçı olan annesi Leman Sam ile birlikte anılır. Oyunculuğu ve müzisyenliği ile bir çok kişiyi kendine hayran bırakan Şevval Sam, bugün Türkiye’de tanınan bir sanatçıdır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.