Sevda Noyan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
74
Sevda Noyan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sevda Noyan kimdir?, biyografi sitemizde Sevda Noyan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sevda Noyan kimdir? kaç yaşında?, Sevda Noyan kimdir? memleketi neresi, Sevda Noyan kimdir? evi nerede, Sevda Noyan kimdir? nereli, Sevda Noyan kimdir? instagram, Sevda Noyan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sevda Noyan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Aişe Sevdâ Noyan
Doğum tarihi: 1 Ocak 1964
Doğum yeri: İzmir
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Engin Noyan ile)
Meslek: Televizyoncu, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Sevda Noyan nereli? Kaç yaşında?

Sevda Noyan kimdir, nereli, kaç yaşında, ne dedi, kiminle evli, eşi, kocası kimdir? Engin Noyan eşi Sevda Noyan kim? Mesleği, ne iş yapar? Çocukları var mı? Sevda Noyan Engin Noyan ne zaman evlendi? Kitapları, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sevda Noyan yaşamı ve biyografisi

Sevda Noyan Türk televizyoncu, gazeteci ve yazar. Münib Engin Noyan‘ın eşidir. Türkiye’de  ulusal radyo ve televizyon kanallarında çalıştı, yöneticilik yaptı, kitap yazdı. 2020 senesinde Ülke TV ekranlarında Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programında açıklamaları ile gündeme gelen isim oldu.

Sevda Noyan kimdir, nereli, kaç yaşında, ne dedi, kiminle evli, eşi, kocası kimdir

Sevda Noyan 1 Ocak 1964 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Tama adı Aişe Sevda Noyan’dır. Memleketi aslen İzmir’dir. Yunanistan göçmeni bir ailde doğan Sevda Noyan eğitim yaşamına İzmir’de başladı. Liseden mezun olduktan sonra mesleki kariyerine güzellik uzmanı olarak sürdü.

Televizyon ve medya dünyasına İzmir’de Ege TV’de makyözlük yaparak adım attı. Kısa bir süre sonra göz dolduran performansı ile Ege TV’de yöneticiliğe kadar yükseldi. Sevda Noyan EGE TV’de uzun yıllar çalıştıktan sonra Bursa Olay TV’ye transfer oldu. Burada da televizyonculuki organizasyon ve yöneticilik yaptıktan sonra radyoculuk yaşamı başladı.

Sevda Noyan özel yaşamında “Noyan” soyadını almadan önce adı “Sevda Köse” idi. iş adamı Massimo Reggio ile bir evlilik gerçekleştirdi ve bu evliliğinden 2 çocuğu dünyaya gözlerini açtı. Sevda Köse 2000 senesinde Engin Noyan’ın eski eşi Eser Noyan ile boşanmasının sonrasında Engin Noyan’la nikah masasına oturdu. Engin Noyan’ın eski eşi Eser Noyan ise DSP eski Kırklareli milletvekili Şükrü Babacan ile evlendi o zamanlarda.

Sevda Noyan kendisini okur-yazar, sürekli olarak seyahet eden, farklı zamanlarda örü ören,  yemek pişiren, izleyen ve zilediklerini çeken ve de torunlarını çok seven birisi olarak tanımlamaktadır. 20 senedir Münib Engin Noyan ile evli olan Yazar Sevda Noyan, 2020 Mayıs ayında Ülke Tv kanalında programcı, sunucu Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programında Fetö ile ilgili ve komşuları ile ilgili söylemleri ile gündme gelen isim oldu. Sevda Noyan’ın eş ile birlikte kaleme aldığı “Şapka” adında bir kitabı bulunmaktadır.

Sevda Noyan kitapları

  • Şapka

Sevda Noyan çalıştığı TV kanalları

  • EGE TV
  • Bursa Olay TV
  • Yerel Radyo
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.